PARTIZAN LOŠ, ALI IDE DALJE: Letonci tukli, vukli, čupali, ali se kući vraćaju praznih šaka!
Partizan - RFS uživo, Foto: Starsport©

kvalifikacije za le

Sva dešavanja sa meča Partizan - RFS pratili ste na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:51h

Fudbaleri Partizana startovali su kvalifikacije za Ligu Evrope trijumfom od 1:0 nad RFS-om.

Iako se očekivala mnogo laganija pobeda, Letonci su iznenadili sjajnom taktičkom postavkom u defanzivi i naterali crno-bele da se dobro preznoje kako bi uspešno prebrodili ovu rundu.

Njihova taktika je bila jasna - bunker, tuča, pa duga lopta, prvenstveno na Lemajića.

Taj plan je uspevao sve do 51. minuta kada je posle igranja rukom Strumije arbitar pokazao na kreč.

1 / 8 Foto: Starsport©

Pre toga je centrirao Filip Stevanović.

Rutinski realizator bio je Natho i tada se već lakše disalo.

Imao je Partizan i dosta prilika mora se priznati, preko Natha, Sadika, Sume, Asana i ostalih, ali se u nekoliko prilika istakao i golman gostiju Kučer.

Svoje prilike su imali i gosti pred sam kraj kad su stisnuli...

Sve u svemu, moraće to bolje ukoliko crno-beli žele da i ove sezone naprave zapaženiji rezultat.

Sva dešavanja sa utakmice pratili ste na Espreso.co.rs!

GOTOVO JE! Drhtao je Partizan na kraju, ali prolazi dalje uz slabo izdanje!

93' Umalo Lemajić da ga da! Mnogo sreće za Partizan, sa peterca šutira preko gola glavom!

86' U ovim momentima se Partizan brani i čeka kontru, sve sreća gosti su veoma jalovi.

73' Sada sjajan pokušaj sume sa 18 metara! Lepo je zalomio, još lepše gađao, ali lopta tik pored stative!

68' Partizan nikako da doše do drugog gola, ali nije ni toliko ubedljiv. Gosti se i dalje nisu predali.

59' Lepo kombinuju Natho i Asano večeras, ali potez više Izraelca je košta Partizan dupliranja prednosti.

51' Nathoooo! 1:0, siguran je Izraelac!

50' Penal za Partizan! Centrirao je mali Fića Stevanović, igrao Strumija rukom! Sve čisto!

45' POLUVREME JE! RFS za sada sprovodi svoj plan u delo. Moraju crno-beli da daju brz gol kako bi izbegli neprijatnu završnicu.

36' Kakav udarac Asana! Tukao je van kaznenog, ali bravurozno brani Kučer!

30' Za sada veoma dobro zatvaraju gosti napade Partizana. Strategija je sledeća - odbrani se i šalji dugu na Lemajića "pa 'đe puklo".

24' Natho umalo da da gol, brani Kučer! Šutirao je sa jedno pet metara Izraelac, ali Ukrajinac to rešava

15' S obzirom da je RFS totalno defanzivan, akcije kreiraju defanzivci crno-belih. Dobijaju savete da ne žure od stručnog štaba...

6' Već je dva ozbiljna napada imao Partizan, posebno je bio zanimljiv ovaj drugi gde je Nemanja Miletić ostao kao njistureniji u napadu i zbunio goste. Ipak, samo korner.

21:00 - Meč je počeo!

19:58 - Evo i sastava! Vladimir Stojković ponovo na golu Partizana!

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Urošević, Banjak, Vitas – Zdjelar, Šćekić – Stevanović, Natho, Asano – Sadik. Trener: Savo Milošević.

RFS: Kučer – Savalnieks, Jagodinskis, Lipušček, Solovjovs - Ikaunijeks, Strumija, Šarić - Šimković, Lemajić, Kuadio

19:50 - Gosti su stigli!