SVECI SKRESALI LAJPCIGOVA KRILA: PSŽ po prvi put u finalu Lige šampiona!
PSŽ igra protiv Lajpciga, Foto: EPA

polufinale lige šampiona

Sva dešavanja sa utakmice možete da pratite uz Espreso.co.rs

PSŽ je po prvi put u klupskoj istoriji uspeo da se plasira u finale Lige šampiona.

U polufinalu ove večeri slavio je nad RB Lajpcigom sa 3:0 (2:0).

Već od praktično prvog minuta se videlo da će ovo biti jedna malo teža šetnja za Svece, koji su već u 13. minutu "skresali krila" Lajpcigu, pogotkom Markinjosa, na asistenciju Anhela di Marije.

Upravo Argentinac je bio strelac drugog pogotka, a igrao se 42. minut, kada je neoprostiv kiks napravio golman Red Bula Peter Gulaši.

Konačan rezultat postigao je Huan Bernat u 56. minutu.

U finalu PSŽ će igrati sa boljim iz duela Bajern - Lion.

Sva dešavanja sa utakmice možete da pratite uz Espreso.co.rs...

KRAJ UTAKMICE! PSŽ je zasluženo uspeo da se po prvi put plasira u finale Lige šampiona.

80' Sve je ovde mirno i samo se praktično čeka poslednji sudijski zvižduk.

56' GOOOOOOOOOL! PSŽ vodi sa 3:0, strelac je Bernat. Odlično se izvukao iz ofsajd zamke.

46' Počeo je drugi deo igre.

POLUVREME! Nažalost po fudbal, teško da će ovde Lajpcig išta da se pita u drugom poluvremenu, jer je PSŽ potpuno u kontroli meča.

42' GOOOOOOOOOOL! Čini se da je ovde sve gotovo. Očajan potez Gulašija na golu Lajpciga, dodao je loptu direktno u noge igrača PSŽ, ona je na kraju stigla do Di Marije, a ovaj se sjajno snašao i povisio na 2:0.

32' PSŽ mirno kontroliše dešavanja na terenu u poslednjih deset minuta.

1 / 3 Foto: EPA

22' Sada je i Lajpcig imao priliku preko Marsela Sabicera iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je živi zid spasio mrežu Serhija Rika.

17' PSŽ dominira protiv Lajpciga, stopostotnu šansu je sada propustio Mbape, odbranio mu je Gulaši.

13' GOOOOOOOOL! PSŽ je poveo, strelac je Markinjos glavom posle sjajnog centaršuta Anhela di Marije iz slobodnog udarca sa 30 metara iskosa.

6' Stativa je spasila Lajpcig od Nejmarovog prodora. Bio je u padu, šutirao, ali je pogodio samo okvir gola.

1' Utakmica je počela. Lajpcig ju je sjajno otvorio.