VOJVODINA UBEDLJIVA, VOŽDOVAC POSLE PREOKRETA SAVLADAO RAD: Derbi Bačke na ravne časti!

superliga, 4. kolo

Nastilo se takmičenje u Superligi

Objavljeno: 23:00h

Fudbaleri Bačke i TSC iz Bačke Topole su odigrali nerešeno 1:1, ;u utakmici četvrtog kola Superlige Srbije.

Gosti iz Bačke Topole su došli do prednosti u 43. minutu pogotkom Nenada Lukića iz jedanesterca.

Na početku drugog poluvremena ekipa Bačke je izjednačila, a strelac za domaćina bio je Nikola Žakula u 52. minutu.

Posle četiri odigrana kola Bačka se nalazi na 18. poziciji sa dva boda i učinkom od dva nerešena rezultata i dva poraza.

Bačka Topola zauzima sedmo mesto na tabeli sa osam bodova i učinak dve pobede i dva remija.

U sledećem kolu Bačka gostuje Čukaričkom, dok ekipa Bačke Topole dočekuje Metalac.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su večeras na svom terenu Mladost iz Lučana sa 3:0, u utakmici četvrtog kola Super lige Srbije.

Vojvodina je povela u 70. minutu golom Petra Bojića, a drugi gol postigao je Siniša Saničanin u 84. minutu. Tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Ognjen Djuričin.

Novosadski tim je posle druge uzastopne pobede osmi na tabeli sa osam bodova, a Mladost, koja je pretrpela prvi poraz u prvenstvu, zauzima šesto mesto sa bodom više.

Voždovac je na gostovanju u gradskom derbiju pobedio Rad sa 3:1.

Rad je poveo već u prvom minutu golom Ljubomira Kovačevića, a Voždovac je izjednačio pogotkom Justasa Lasickasa u 49. minutu. Prednost gostima doneo je Miloš Stojčev golom u 63. minutu, a pobedu je obezbedio Jovan Nišić golom u 88. minutu.

Voždovac je 11. na tabeli sa šest bodova, a Rad je posle četvrtog poraza pretposlednji bez bodova.

Fudbaleri Metalca i Proletera odigrali su nerešeno 1:1.

Proleter je poveo u 13. minutu golom Viktora Živojinovića, a bod domaćem timu doneo je Igor Maksimović, pogotkom u 71. minutu.

Posle dve uzastopne pobede na početku prvenstva Proleter je vezao dva remija i sada je deveti na tabeli sa osam bodova. Metalac zauzima 12. mesto sa četiri boda.

Ranije danas Bačka i TSC odigrali su nerešeno 1:1.

Superliga, 4. kolo

Petak:

Crvena zvezda - Spartak 3:2

Subota:

Radnik - Partizan 0:2 Inđija - Napredak 1:0 Novi Pazar - Javor 2:3 Radnički Niš - Mačva 1:0 Zlatibor - Čukarićki 1:5

Nedelja:

Bačka - TSC 1:1 Metalac - Proleter 1:1 Rad - Voždovac 1:3 Vojvodina - Mladost Lučani 3:0