Spektakl u Novom Sadu: Čuka ostala bez "čuke", Lalatova ekspedicija od 0:2 do 2:2!

SUPERLIGA SRBIJE, 2. KOLO

Fudbaleri Vojvodine i Čukaričkog remizirali su večeras na stadionu Karađorđe odigravši 2:2 (0:1) u drugom kolu Superlige Srbije.

Uprkos prednosti od dva gola na terenu u Novom Sadu Čukarički ipak nije uspeo da savlada Vojvodinu u derbiju kola.

Prvi su do vođstva došli gosti sa Banovog brda kada je nakon jednog kornera u finišu prvog dela najsnalažljiviji bio Stefan Šapić.

U nastavku susreta je tim Nenada Lalatovića prvi pripretio, ali mnogo opasniju priliku imao je Kajević udarcem sa distance, ali parada Simića zaustavila je njegova nadanja o pogotku.

Ipak, gosti nisu dugo čekali na to da povećaju prednost. Neverovatan solo prodor kroz odbranu domaćina imao je Vinsent Eze i doslovno se ušetao u gol domaćih i povisio na 2:0 u 54. minutu.

Ekspresan odgovor usledio je od domaćih, samo dva minuta kasnije, na centaršut sa leve strane, izvrsno reaguje Nemanja Čović i glavom smešta loptu u mrežu.

Šok za ekipu Aleksandra Veselinovića usledio je samo nakon jednog minuta i ponovo nakon centaršuta. Strelac za Novosađane bio je Siniša Saničanin i snažnim udarcem sa desetak metara, probušio mrežu Petrovića za 2:2.

Novosađanima je ovo drugi remi u prva dva kola i obe utakmice okončali su istim rezultatom, uz, ruku na srece, težak raspored, dok je Čukarički nakon pobede na otvaranju sada na četiri boda.

Inđija – Voždovac 0:1 (0:1) Stojčev 25′

OFK Bačka – Spartak 1:3 (1:2) Žakula 38′ – Tufegdžić 2′, 36′, 76′

Javor – Napredak 3:0 (1:0) Luković 29′, Piščević 62′, Otašević 89′

Metalac – Mačva 2:1 (2:1) Pecelj 25′, Vasiljević 43′ – Marković 17′

Rad – TSC 1:3 (1:2) Jovanović ‘ – Zec 1′, Silađi 20′, Lukić 75’

Radnik – Mladost 2:3 (1:1) Makarić 44′, Mitošević 80′ – Mićević 25′, Odita 90+1′, Babić 90+3′

Zlatibor – Proleter 0:2 (0:2) Bacanović 17′, Živojinović 21′

Vojvodina - Čukarički 2:2 (0:1) Čović 56, Saničanin 57 - Šapić 40, Eze 54