ROMA ČEKALA DECENIJU DA POBEDI U TORINU, A U TOME JOJ JE POMOGAO SARI: Inter vicešampion, Lacio pao u Napulju!

Serija A, 38. kolo

Najbolji timovi Serije A su odigrali poslednje mečeve u sezoni

Objavljeno: 00:01h

Gotova je i sezona u Seriji A koja je imala najviše problema da se završi jer je Italija bila među zemljama najteže pogođenim koronavirusom, a u poslednjem kolu beležimo poraz šampiona Juventusa i izbijanje Intera na drugo mesto.

Posle 10 godina Roma je upisala pobedu nad "starom damom" u Torinu 2:1, a taj posao joj je daleko olakšao Mauricio Sari izvevši "drugu" postavu, bez najboljih igrača.

Juventus je, doduše, poveo na ovom meču golom Iguaina već u 5. minutu.

Ipak, gosti iz Rima do pauze preokreću preko Kalinića i Perotija, koji je u 52. minutu postavio konačan rezultat.

Derbi poslednjeg kola koji je imao i rezultatski značaj odigran je u Bergamu gde je Inter uspeo da pobedi cele sezone sjajnu Atalantu 2:0, čime je osigurao vicešampionsko zvanje.

Pobedu ekipi Antonija Kontea doneli su D’Ambrozio i Ešli Jang.

Izabranici Đanpjera Gasperinija su tako zabeležili prvi poraz još od januara, a zanimljivo, ovo je bio prvi meč na kojem nisu uspeli da postignu bar jedan gol još od novembra.

Obe ekipe se okreću evropskim obavezama – Atalanta Pari Sen Žermenu, a Inter Hetafeu.

Pobedu je ostvarila i ekipa Napolija, koja je na svom terenu savladala Lacio sa 3:1.

Golove za domaće postigli su Fabijan Ruis, Lorenco Insinje i Mateo Politano.

Počasni pogodak za goste dao je Ćiro Imobile, koji je tako potvrdio titulu najboljeg strelca Evrope sa 36 golova u sezoni.

Napoli je završio kao sedmi, a Lacio kao četvrti.

Fudbaleri Milana su uspešno završili sezonu. "Rosoneri" su na San Siru savladali Kaljari sa 3:0.

Strelci su bili Ibrahimović i Kastiljeho, dok je u prvom poluvremenu sopstvenu mrežu pogodio Klavan.

Nešto ranije u toku dana, Breša i Sampdorija su remizirali rezultatom 1:1.