SUPERLIGA SE VRATILA: TSC i Vojvodina podelili plen, u Lučanima se isključio reflektor, ali tradicija se nastavlja!

1. kolo

Zanimljivo je počelo

Objavljeno: 22:18h

Superliga Srbije se vratila i to evropskim derbijem, u kojem su učestvovali TSC i Vojvodina."Derbi severa" je opravdao očekivanja, a završen je bez pobednika 2:2.

Imao je burnu uvertiru meč dve odlične ekipe, na kraju je Lalatović sve začinio izjavom posle utakmica, ali umesto toga valjalo bi pričali malo o fudbalu.

Domaća ekipa iz Bačke Topole, koja svoje mečeve igra u Senti, povela je golom iz penala. Siguran sa bele tačke je bio Lukića, da bi odmah usledio preokret. Prvo je Mrkaić iskoristio sjajnu loptu Drničića, da bi na početku drugog poluvremena Varga pogodio sopstvenu mrežu. Konačnih 2:2 postavio je Silađi u 79. minutu.

Spartak je u prvoj utakmici nove sezone rezultatom 3:0 u subotici pobedio debitanta Zlatibor iz Čajetine.

Dvostruki strelac bio je Stefan Denković, dok je jedan pogodak postigao Nikola Srećković.

Mladost iz Lučana je kao domaćin rezultatom 2:1 pobedila Javor. Zanimljiva scena se dogodila u petom minutu meča, kada su reflektori prestali da rade, a sudija je dozvolio da se meč nastavi. I nakon 16 godina Javor ne može do pobede u Lučanima...