MEČEVI U SERIJI A PALI U SENKU JEDNOG ČOVEKA: Njegovo ime je Ćiro Imobile i on je Zlatna kopačka Evrope!
Ćiro Imobile Zlatna kopačka Evorpe, Foto: EPA/Angelo Carconi

SERIJA A, 37. KOLO

Katastrofa Bolonje, Bleki Milenković strelac

Fudbaleri Lećea pobedili su večeras na gostujućem terenu Udineze sa 2:1, u utakmici pretposlednjeg 37. kola i osvojili važne bodove u borbi za opstanak u Seriji A.

Udineze je poveo u 36. minutu golom Samira, a četiri minuta kasnije izjednačio je Marko Mankosu iz penala. Pobedu Lečeu doneo je Djanluka Lapadula pogotkom u 81. minutu.

Leče sada ima devet pobeda i prvi je u zoni ispadanja na 18. mestu sa 35 bodova. Bod više ima Djenova, koja je prva iznad crte sa 36 bodova, posle poraza od Sasuola na gostovanju od 0:5. Udineze je 13. na tabeli sa 42 boda.

Lacio je na svom terenu pobedio Brešu sa 2:0 i ostao u igri za drugim mestom na tabeli. Golove su postigli Hoakin Korea u 17. i Ćiro Imobile u 83. minutu.

Imobile je prvi strelac lige sa 35 golova i osvojiće Zlatnu kopačku Evrope.

Lacio je četvrti na tabeli sa 78 bodova i ima isti broj bodova kao trećeplasirana Atalanta, ali i bod manje od drugoplasiranog Intera. Breša je već ispala iz lige, pretposlednja je na tabeli sa 19 bodova.

Fudbaleri Milana pobedili su kao gosti Sampdoriju sa 4:1. Dvostruki strelac bio je Zlatan Ibrahimović, koji je golove postigao u četvrtom i 58. minutu, a golove su postigli i Hakan Čalhanoglu u 52. i Rafael Leao u drugom minutu nadoknade vremena.

"Roso-neri" su posle 18. pobede šesti na tabeli sa 63 boda i imaju bod manje i utakmicu više od petoplasirane Rome. Sampdorija je pretrpela treći uzastopni poraz, ukupno 20. u ligi i 15. je na tabeli sa 41 bodom.

Verona je na svom terenu pobedila Spal sa 3:0.

Fiorentina je u malom srpskom derbiju razmontirala Bolonju sa 4:0.

Trostruki strelac je bio mali Kijeza, a u strelce se u 75. minutu upisao i Bleki Milenković koji je postigao gol posle kornera.

Aleksa Terzić je u igru ušao u 84. minutu, a Duca Vlahović je meč presedeo na klupi.

Kaljari je napravio veliko iznenađenje i savladao Juventus sa 2:0 i to golovima Galjana i Simeonea u prvom poluvremenu.

Roma je savladala Torino sa 3:2.