LUDAČKI DERBI DVA TIMA U NAJBOLJOJ FORMI U SERIJI A: Milanu i Atalanti po bod, golčina Čalhanoglua, VAR...

Serija A

Atalanta je propustila priliku da smanji zaostatak za Juventusom uoči samog finiša prvenstva

Objavljeno: 00:03h

Neverovatan derbi u Seriji A između Milana i Atalante je završen bez pobednika 1:1 na "San Siru".

Dve ekipe koje verovatno igraju najbolje od povratka fudbala u Italiji posle korone podelila su bodove, a utakmica je bila itekako uzbudljiva.

Milan je poveo u 14. minutu preko Hakana Čalhanoglua. Turski fudbaler postigao je fantastičan gol iz slobodnog udarca.

Samo deset minuta kasnije gosti iz Bergama su imali priliku da dođu do izjednačenja, pošto je sudija pokazao na belu tačku jer je Lukas Bilja napravio prekršaj nad Ruslanom Malinovskim.

Malinovski je preuzeo odgovornost, ali mu je penal odbranio Donaruma.

Ipak, u 43. minutu Atalanta dolazi do izjednačenja. Duvan Zapata se snašao u kaznenom prostoru i postigao svoj 18. gol u sezoni.

Drugi deo utakmice doneo je znatno manje uzbuđenja. Atalanta je više šutirala ka golu rivala, ali nije uspela da dođe do preokreta na San Siru.

Bio je to treći remi Atalante u poslednjih pet utakmica, te se tim iz Bergama sada nalazi na drugom mestu sa pet bodova manje od Juventusa.

Milan je prekinuo niz od tri pobede. Ekipa Stefana Piolija sada je šesta, sa bodom manje od Rome i četiri više od Napolija.