REAL JE ŠAMPION, GRANADA POSLEDNJA UMIRE: Gotova je Primera, sezona za pamćenje je iza nas!
Gotova Primera, Foto: EPA/Fernando Villar

primera, 38. kolo

Poslednji dan u ovoj sezoni!

Objavljeno: 23:30h

Fudbaleri Barselone pobedili su na gostujućem terenu Alaves sa 5:0, u utakmici poslednjeg, 38. kola španske Primere.

Barselona je povela u 24. minutu golom Ansua Fatija, u 34. minutu strelac je bio Lionel Mesi, dok je treći gol postigao Luis Suares u 44. minutu.

Nelson Semedo bio je strelac u 57. minutu, dok je Mesi svoj drugi gol na meču postigao u 75. minutu.

Od 59. minuta je akter bio naš Ljubomir Fejsa, a Leo Mesi je asistencijom za prvi gol postao rekorder po broju dodavanja u jednoj sezoni. Prevazišao je Ćavija, pošto mu je ova asistencija bila 21. u sezoni, legendarni vezista je imao 20 u sezoni 2008-2009.

Barselona je šampionat završila na drugom mestu na tabeli sa 82 boda. Katalonski klub nije osvojio titulu ove sezone tek peti put u poslednjih 13 godina.

Fudbaleri Leganesa nisu uspeli da se izbore za opstanak u Primeri, pošto su večeras u utakmici poslednjeg 38. kola odigrali na svom terenu nerešeno 2:2 protiv šampiona Real Madrida.

Real je poveo golom Serhija Ramosa u devetom minutu, a izjednačio je Brajan Hil u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Novo vodjstvo šampionu doneo je Marko Asensio golom u 52. minutu, a bod domaćina obezbedio je Rožer Asale pogotkom u 79. minutu.

Taj bod nije bio dovoljan Leganesu za opstanak u ligi, pošto je ekipa ostala prva u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 36 bodova. Iz lige su ranije ispali Majorka (33) i Espanjol (25).

Selta je uspela da se spasi ispadanja, pošto je odigrala 0:0 na gostovanju protiv Espanjola. Klub iz Viga je prvi iznad crte sa 37 bodova.

Real Madrid je već osvojio titulu u plasirao se u Ligu šampiona, kao i drugoplasirana Barselona, trećeplasirani Atletiko Madrid i Sevilja, koja je sezonu završila na četvrtom mestu.

Viljareal i Real Sosijedad su kao petoplasirani i šestoplasirani izborili mesto u Ligi Evropa, a u kvalifikacije za to takmičenje će Granada, koja je na kraju zauzela sedmo mesto.

Deportivo Alaves – Barselona 0:5 (0:3) (Fati 24, Mesi 34, 75, Suares 44, Semedo 57) Valjadolid – Betis 2:0 (1:0) (Gvardiola 45+1, Piano 63) Viljareal – Eibar 4:0 (0:0) (Anguisa 71, Moreno 86, 89. Gomes 90+4) Leganes – Real Madrid 2:2 (1:1) (Hil 45+1, Asale 79 - Ramos 9, Asensio 52) Aletiko M – Real Sosijedad 1:1 (1:0) (Koke 30 - Januzaj 87) Sevilja – Valensija 1:0 (0:0) (Reguilon 55) Granada – Bilbao 4:0 (1:0) (Soldado 29, Puertas 56, Fernandes 67, Montoro 90+3) Espanjol – Selta 0:0 Levante – Hetafe 1:0 (0.:0) (Koke 90+9) Osasuna – Maljorka 2:2 (1:1) (Adrian 21, Peres 68 - Agbenjena 45+1, Budimir 65)