PREOKRET U BILBAU: U Sevilji može da se otvara šampanjac!
FK Sevilja, Foto: EPA/ Cati Cladera

primera, 35. kolo

Bliži se kraj prvenstva

Objavljeno: 09:36h

Fudbaleri Majorke pobedili su na svom terenu Levante sa 2:0, u utakmici 35. kola španske Primere.

Prednost domaćem timu doneo je Kučo u 40. minutu, a konačan rezultat postavio je Takefusa Kubo u 84. minutu.

Majorka je upisala devetu pobedu i 18. je na tabeli sa 32 boda, odnosno ima tri boda manje od Alavesa koji je prvi iznad zone ispadanja. Na drugoj strani, Levante je na 12. mestu sa 43 osvojena boda.

Na meču Eibara i Leganesa nije bilo golova. Eibar je 15. na tabeli sa 36 bodova, dok je Leganes pretposlednji sa 29 bodova.

A u jednom od derbija kola bilo je izuzetno uzbudljivo.

Sevilja je slavila u Bilbao sa 2:1 i to posle preokreta i maltene obezbedila plasman u Ligu šampiona.

Poveli su Baskijci sa 28. minuta golom Kape, ali su od 70. do 74. minuta rešetali Banega i el Hadadi i donei velika tri boda u Andaluziju.