SITI PONIZIO LIVERPUL NA ETIHADU: Šampion raznet u paramparčad!
Pep Gvardiola sa igračima, Foto: Profimedia

premijer liga, 32. kolo

Nastavljeno takmičenje na Ostrvu

Fudbaleri Šefild junajteda pobedili su na svom terenu Totenhem sa 3:1, u utakmici 32. kola Premijer lige.

Klub iz Šefilda je poveo u 31. minutu golom Sandera Berga, a zatim je gol za Totenhem postigao Hari Kejn u 33. minutu. Posle upotrebe VAR tehnologije odlučeno je da je u akciji kod gola Lukas Moura igrao rukom pa je pogodak poništen.

Domaći su udvostručili prednost u 69. minutu golom Lisa Musea, a treći pogodak postigao je Oliver Makberni u 84. minutu. Jedini gol za Totenhem postigao je Kejn u 90. minutu. To je bio jedini šut na gol Totenhema u drugom poluvremenu, a prvi u gol od dva šuta tokom cele utakmice.

Šefild junajted je prekinuo niz od dva poraza i posle 12. pobede zauzima sedmo mesto na tabeli sa 47 bodova.

Totenhem je pretrpeo 11. poraz i deveti je na tabeli sa 45 bodova.

A drugi meč dana bio je veliki derbi između Mančester Sitija i Liverpula.

Domaćin je razmontirao novopečenog šampiona sa 4:0!

Raspali su se Crveni potpuno na ovoj utakmici, nisu ličili na seve, najverovatnije zbog "mamurluka" od proslave dugo čekane titule.

Ekipa Pepa Gvardiole nije imala milosti pa im je mrežu napunila do vrha.

Redom su pogađali Kevin de Brujne u 25, Rahim Sterling u 35, Fil Foden u 45 i Aleks Okslejd-Čembrlen koji je dao autogol u 66.

Peti pogodak bio je delo Rijada Mareza u nadoknadi vremena

Premijer liga, 32. kolo:

Četvrtak

Šefild – Totenhem 3:1 (1:0) Berg 31, Muse 69, Mekburni 81 – Kejn 90) Mančester siti – Liverpul 4:0 (1:0)

(De Brujne 25, Sterling 35, Foden 45, Čembrlen 66)

Sreda

Arsenal – Norič 4:0 (2:0) (Obamejang 33, 67; Džaka 37, Soareš 81) Everton – Lester 2:1 (2:0) (Rišarlison 10, Sigurdson 16p – Ihenaćo 51) Bornmut – Njukasl 1:4 (0:2) (Gosling 93 – Gejl 5, Longstaf 30, Almiron 57, Lazaro 77) Vest Hem – Čelsi 3:2 (1:1) (Souček 45+2, Antonio 51, Jarmolenko 90 – Vilijan 42p, 72)

Subota

Aston Vila – Vulverhempton 0:1 (0:0) Dendonker 62 nedelja Votford – Sautempton 1:3 (0:1) Bednarek 79 – Ings 16, 70, Vord-Praus 82 ponedeljak Kristal Palas – Barnli 0:1 (0:0) Mi 62 utorak Brajton – Mančester j. 0:3 (0:3) Grinvud 16, Fernandeš 29, 50