SPEKTAKL U ŠEFILDU: Arsenal u nadoknadi do polufinala FA kupa!

fa kup

Pobeda "tobdžija"

Objavljeno: 18:52h

Fudbaleri Arsenala pobedili su Šefild junajted rezultatom 2:1 i plasirali se u polufinale FA kupa.

Šefildu je već u osmom minutu poništen gol zbog ofsajda u kojem se našao Džon Lundstram, a u 25. minutu ponovo nisu imali sreće.

Tada je sudija pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Nikola Pepe koji je bio neumoljiv.

Domaćin je konačno zatresao mrežu protivnika u 87. minutu preko Dejvida Mekgoldrika, posle nestvarno nespretne intervencije odbrane gostiju, a nekoliko minuta kasnije mogao da dođe do velikog preokreta.

To se nije desilo, pa je usledila kazna preko Danija Sebaljosa, koji je u prvom minutu nadoknade pogodio mrežu Dina Hendersona za veliko slavlje "tobdžija".