HALAND POGODIO U 95. MINUTU ZA POBEDU BORUSIJE: Bajern je na trijumf od nove titule!
Erling Haland, Foto: EPA/ MARTIN MEISSNER /

bundesliga, 31. kolo

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su danas u Diseldorfu domaću Fortunu sa 1:0, u utakmici 31. kola Bundeslige. Jedini gol postigao je Erling Haland u petom minutu nadoknade vremena.

U 65. minutu poništen je gol Borusije, pošto je posle upotrebe VAR tehnologije procenjeno da je Rafael Gerero igrao rukom.

Dortmund je ostvario 20. pobedu i zauzima drugo mesto na tabeli sa 66 bodova, četiri manje od vodećeg Bajerna, koji ima utakmicu manje.

Fortuna je pretrpela 15. poraz i ima 28 bodova na 16. mestu koje vodi u baraž za opstanak.

Fudbaleri Verdera pobedili su kao gosti Paderborn sa 5:1 i zadržali šanse za opstanak u ligi.

Dvostruki strelac bio je Devi Klasen, u 20. i 39. minutu, a golove su postigli još Juja Osako u 34, Maksimilijan Egštajn u 59. i Niklas Falkrug u drugom minutu nadoknade vremena. Jedini gol za Paderborn postigao je Abdelhamid Sabiri u 66. minutu.

Verder sada ima 28 bodova, tri manje od Majnca koji je prvi iznad crte ali ima i utakmicu manje. Paderborn je poslednji sa 20 bodova.

Važnu pobedu ostvario je Union Berlin, protiv Kelna na gostovanju, 2:1.

Union je poveo u 39. minutu preko Marvina Fridriha, a prednost je udvostručio Kristijan Gentner u 67. Konačan rezultat postavio je Džon Kordoba golom u drugom minutu nadoknade vremena.

Union sada ima 35 bodova na 13. mestu na tabeli, koliko ima i Keln na 12. mestu.

U ostalim utakmicama Ajntraht je kao gost pobedio Hertu sa 4:1, a Volfsburg i Frajburg odigrali su nerešeno 2:2.

Kasnije su igrali Bajern i Borusija Menhengladbah, a konačan rezultat bio je 2:1 (1:1) u korist starog, a verovatno od utorka i novog šampiona Nemačke. Golove su dali Cirkze i Gorecka, dok je pogodak za goste iz Menhengladbaha bio autogol Benžamena Pavara.

Bundesliga, 31. kolo

Petak:

Hofenhajm – Lajpcig 0:2 (0:2) (Olmo 9, 11)

Subota:

Diseldorf – Dortmund 0:1 (0:0) (Haland 90+5)

Keln – Union Berlin 1:2 (0:1) (Kordoba 90+3 – Fridrih 39, Gentner 67)

Herta – Ajntraht F. 1:4 (1:0) (Pjontek 24 – Dost 51, Silva 62, 87, Ndika 67)

Paderborn – Verder 1:5 (0:3) (Sabiri 66 – Klasen 20, 39, Osako 34, Egeštajn 60, Fulkrug 90+2)

Volfsburg – Frajburg 2:2 (2:1) (Veghorst 14, 27 – Holer 43, Salaj 46)

Bajern M. - Borusija M. 2:1 (1:1) (Cirkze 26, Gorecka 86 - Pavar autogol 37)