Proleter i Javor remijem otvorili pretposlednje kolo, Voždovac slavio na Banjici sa igračem više!
FK Proleter, Foto: Starsport©

Superliga

Proleter je posle devetog remija u ligi 10. na tabeli sa 30 bodova

Fudbaleri Proletera odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Javora, u prvoj utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Javor je poveo u 17. minutu golom Filipa Pavišića, a izjednačio je Dušan Joković u 44. minutu. Novo vodjstvo gostima doneo je Nikola Petković golom u 56. minutu, a konačan rezultat postavio je Milan Mirosavljev u 70.

Proleter je posle devetog remija u ligi 10. na tabeli sa 30 bodova. Javor je nastavio niz bez pobede, 10. put je odigrao nerešeno i zauzima 13. mesto na tabeli sa 25 bodova.

U drugom meču dana Voždovac je sa 0:2 (0:0) slavio nad Radom koji je od 50. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Veljka Trifunovića. Golove su postigli Stefan Hajdik i Dragan Stoisavljević u 56, odnosno 79. minutu.