NEVIĐENA LUDNICA NA STADIONU U NIŠU: Sedam golova, preokreti, crveni kartoni, brutalna povreda...
Čair, Foto: Espreso.co.rs

superliga, 28. kolo

Rad i Radnički su ozbiljno zabavili publiku

Fudbaleri Radničkog pobedili su u Nišu beogradski Rad sa 4:3, u utakmici 28. kola Superlige Srbije. Rad je poveo u 11. minutu golom Veljka Trifunovića, a prednost je udvostručio Andrija Kaludjerović u 20.

Domaći su posle toga uspeli da izjednače golovima Nikole Čumića u 28. i Stefana Mihajlovića u 30. minutu. Beogradski tim je ponovo poveo u 51. minutu novim golom Kaludjerovića, a četiri minuta kasnije izjednačio je Stefan Mitrović.

Pobedonosni gol postigao je Čumić u 86. minutu.

Rad je od 77. minuta igrao sa desetoricom igrača, pošto je drugi žuti karton dobio Nemanja Petrović.

Inače, u 64. minutu, stravičnu povredu doživeo je mladi fudbaler Rada Strahinja Tanasković, a o tome više čitajte OVDE.

Radnički je ostvario 14. pobedu u ligi i šesti je na tabeli sa 46 bodova. Rad je nastavio niz loših rezultata, ekipa je sa najviše poraza u ligi - 21 i pretposlednji je na tabli sa 15 bodova.

U sledećem kolu Radnički će igrati na gostovanju protiv Radnika, a Rad će dočekati Voždovac.

U drugom meču dana, Mladost je sa 2:1 (1:1) savladala fenjeraša Mačvu, koja će pred narednu sezonu morati dobro da renovira tim da ne bi ispala iz elite.

Superliga Srbije, 28. kolo

Petak

Proleter - TSC 1:3 (0:1) (Jovanović 54 - Lukić penal 6, Silađi 66, Zec 85)

Voždovac - Napredak 1:0 (0:0) (Janković 75)

Subota

Javor - Vojvodina 1:3 (0:0) (Zvekanov 83 - Zukić 56, 68, Jevremović 80 ag)

Spartak - Partizan 3:2 (1:2) (Pavlović 12, 44 - Nikolić 29, 59, Denković 69)

Crvena zvezda - Radnik 4:1 (2:1) (Pankov 29, Babić 38, Radulović 85. penal, Simić 90 - Makarić 24)

Čukarički - Inđija 0:1 (0:0) (Bosančić 85)

Nedelja

Radnički - Rad 4:3 (2:2) (Čumić 28, 86, Mihajlović 30, Mitrović 55 - Trifunović 11, Kaluđerović 20, 51)

Mladost - Mačva 2:1 (1:1) (Babić 13, Jovanović 69 - Gigić 24)