GAVRIĆ NAMEŠTAO, ŠTOPERI KAO NAPADAČI: Debi iz snova za Radulovića! Zvezda posle preokreta do pobede na Marakani!

28. kolo superlige srbije

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem 'lajv-blogu':

Objavljeno: 21:21h

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnik iz Surdulice posle preokreta, na Marakani, pred oko 14 hiljada gledalaca - 4.1.

Današnji je bio poseban za jednog momka. Reč je o Andriji Raduloviću, koji je na debitanskom nastupu postigao gol i najavio blistavu budućnost u dresu crveno-belih.

Zvezda je imala isped sebe motivisanu ekipu Radnika, što se videlo od prvog minuta, da bi u 19. Marakana dožiela pravi šok. Surduličani su preko Makarića došli do vođstva, ali ubrzo je odgovorio srpski šampion, koji je prvi put nakon prekdia Vanrednog stanja igrao na svom stadionu pred navijačima.

Gavrić je imao dan za centaršute, a štoperi za golove. Prvo je Pankov iskoristio sjajan korner mladog igača Zvezde, da bi osam minuta kasnije Babić nastavio svoj golgeterski niz.

Drugo poluvreme nam je donelo potpunu nadmoć izabranika Dejana Stankovića, koji je na veliku radost Delija u vatru bacio 17-godišnjeg Radulovića, a ovaj mu se odužio sjajnom partijom koja je nagrađena golom sa bele tačke. Borjan je 'krivac' što je mlado krilo imalo priliku da izvede najstoržu kaznu.

Tačku na pobedu Zvezde stavio je Veljko Simić u 90. minutu.

Sledi nam Večiti derbi....

90. minut - GOOOL: Veljko Simić stavlja tačku na ovu utakmicu i verovatno postavlja konačan rezultat.

84. minut - GOOOL! Andrija Radulović će celoga života pamtiti ovaj datum, pošto je postigao prvenac na svom debiju. 17-godišnji fudbaler je bio siguran sa bele tačke. Zvezda - Radnik 3:1!

76. minut - Vulić je šutirao snažno, ali izostala je preciznost.

Spiker na Marakani je rekao da na stadionu ima ukupno 14.381 gledalaca

60. minut - Pavkov menja Boaćija.

47. minut - Prvi minuti za mladog Andriju Radulovića u drsu Zvezde, koji je odmah mogao da postigne neverovatan pogodak!

Poluvreme: Crvena zvezda - Radnik 2:1

38. minut - GOOOOL: Preokret Zvezde za svega osam minuta. Ponovo majstorski centaršut Gavrića iz kornera i gol štopera, ovoga puta je gol delo Babića, kome je ovo drugi pogodak nakon što se sezona nastavila.

30. minut - GOOOL! Radovan Pankov sjajno skače i cepa mrežu Kostića za izjednačenje. Gavrić je idealno centrirao iz kornera.

19. minut - GOOOL: Vodi Radnik!!! Strelac je Makarić! Mitošević je poslao loptu do Makariča, koji se našao sam ispred Borajana, koga je lako matirao.

10. minut - U uvodnim minutima meča nismo videli mnogo uzbuđenja. Jedinu polušansu imao je Boaći, ali je njegov udarac završio preko gola.

1 / 4 Foto: Starsport©

19:00 - Utakmca je počela.

Kao što je bilo i za očekivati Sever je najispunjenij od svih tribina.

19:00 - Sve je spremno za početak meča na stadionu "Rajko Mitić".

18:55 - Tribine se polako pune.

1 / 2 Foto: Espreso.co.rs

18:38 - Veoma loša poseta na Marakani. Za sada je broj navijača mizeran.

18:26 - Poznati su sastavi za današnji meč na Marakani, Dejan Stanković je napravio mnogo izmena u odnosu na prethodni meč sa Inđijom, a svoje prve minute u dresu Zvezde će dobiti Marko Konatar, momak koji pokriva poziciju levog beka.

Crvena zvezda: Borjan, Pankov, Babić, Konatar - Garsija, Jovičić, Nikolić, Gavrić. Boaći, Tomane.

Radnik: Kostić, Stanković, Kričak, Stevanović, Dimitrić, Mitoišević, Pejčić, Stojanović, Danoski, Makarić, Stamenković