ZVEZDINI PRVOTIMCI JAČI OD OMLADINACA U KONTROLNOM MEČU: Najlepši potez utakmice je evrogol Njegoša Petrovića!

Test meč

Crveno-beli posle dva meseca igraju utakmicu

Objavljeno: 12:20h

Prvotimci Crvene zvezde savladali su omladince u kontrolnom trening meču rezultatom 3:0.

U sklopu pripremne utakmice za nastavak sezone u Superligi Srbije, rival prvom timu Crvene zvezde bio je omladinski pogon.

Strelci golova za prvotimce bili su Milan Pavkov u trećem, Njegoš Petrović u 50. i Aleksa Vukanović u 71. minutu.

Prvotimci su do prednosti stigli već u trećem minutu, kada je mrežu zatresao Milan Pavkov.

Pavkov je natrčao na odbijenu loptu i sa nekoliko metara je smestio u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena, dve šanse za prvotimce imao je Gavrić – prvi udarac mu je odbranio Katić, dok je prilikom drugog šuta pogodio stativu.

Prednost je u petom minutu drugog poluvremena duplirao Njegoš Petrović, udarcem sa 20 metara.

Jovančić i Simić zamenili su Boaćija i Rodića deset minuta pre kraja utakmice.

Treći gol delo je Alekse Vukanovića, koji je u 71. minutu iskoristio dobar centaršut Veljka Simića.

Rezervni golman omladinaca Guteša sprečio je ubedljiviji trijumf prvotimaca, sa nekoliko sjajnih odbrana, od kojih se najviše ističe parada posle udarca Jovančića u 80. minutu.

Zvezda će kroz dve sedmice, 30. maja, nastaviti šampionat utakmicom protiv Rada na Banjici.

Tada bi trijumfom i matematički obezbedila treći uzastopnu titulu.

Sastav Zvezde u I poluvremenu: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić, Konatar, Sanogo, Ivanić, Nikolić, Gavrić, Tomane, Pavkov.

Sastav Zvezde u II poluvremenu: Popović, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić, Petrović, Jovičić, Ben, Garsija, Vukanović i Boaći.