JUVE IZBACIO INTER IZ TRKE: Torino slavi Arona Remzija!
Fudbaleri Juventusa, Foto: AP/Roberto Bregani

serija a, 26. kolo

Utakmice su zbog epidemije koronavirusa odigrane pred praznim tribinama

Objavljeno: 22:39h

Fudbaleri Đenove pobedili su danas u gostima ekipu Milana sa 2:1, u utakmici 26. kola Serije A.

Strelci za pobednički tim bili su Goran Pandev u sedmom i Frančesko Kasata u 41. minutu, dok je jedini gol za Milan postigao Zlatan Ibrahimović u 77. minutu.

Djenova je upisala šestu pobedu od početka šampionata i trenutno je na 17. mestu na tabeli sa 25 bodova. Milan je sedmi sa 36 bodova.

Fudbaleri Sampdorije su istim rezultatom slavili protiv Verone.

Matija Zakanji je u 32. minutu doveo Veronu u vodjstvo, ali je Sampdorija preokrenula rezultat golovima Fabija Kvaljarele u 77. i 86. minutu sa penala.

Verona je osma na tabeli sa 35 bodova, dok je Sampdorija sada na 16. poziciji sa 26 osvojenih bodova.

Utakmice su zbog epidemije koronavirusa odigrane pred praznim tribinama.

Italijanski ministar sporta Vinćenco Spadafora je ranije danas tražio otkazivanje svih mečeva u Seriji A, ali taj predlog nije uvažen.

U nastavku programa Udineze i Fiorentina su odigrali 0:0.

Dušan Vlahović je predvodio napad gostiju, dok je Nikola Milenković pogodio stativu i nije imao sreće da donese trijumf Violi.

A fudbaleri Juventusa su na svom terenu savladali Inter sa 2:0 i tako zadali bolan udarac Neroazurima u borbi za titulu.

Razlika između dve ekipe je sada velikih devet bodova.

Junak meča bio je Aron Remzi koji je postigao gol u 55. minutu, a u 67. asistirao Paulu Dibali za konačan rezultat.

Meč je, podsetimo, odigran pred praznim tribinama zbog epidemije koronavirusa.