Sevilja je apsolutni vladar Lige Evrope: Veleobrt protiv Liverpula za treću uzastopnu titulu! (FOTO) (VIDEO)

ŠPANCI ISPISALI ISTORIJU

Andalužani su imali gol zaostatka posle prvih 45 minuta, a onda su izdominirali u nastavku i do kraja "spakovali" tri gola velikanu sa "Enfilda"
Objavljeno: 22:59h
Andrija Bulatović

Fudbaleri Sevilje su po treći put uzastopno osvajači Lige Evrope! Ekipa Unaja Emerija je posle sezone 2013/14 i 2014/15 ponovo pobedila u finalu drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja u Evropi, po čemu su ispisali istoriju jer to niko nije uspeo pre njih, pao je Liverpul rezultatom 3:1. (Treća uzastopna, ukupno peta titula) Haos na finalu Lige Evrope: Strašna makljaža navijača Liverpula i Sevilje! (VIDEO) Navijači i igrači kluba sa "Enfilda" imaju mnogo zamerki na suđenje švedskog arbitra Jonasa Eriksona koji u prvom poluvremenu tri puta nije svirao igranje rukom defanzivaca iz Andaluzije. Zašto je Partizanu bitno što je Sevilja osvojila Ligu Evrope?

Izabranici Jirgena Klopa sjajno su započeli meč sa nekoliko vezanih prilika, dok je formalni gost lako dozvoljavao prodore po strani, a odbrana je delovala slabo.
Trud "crvenih se isplatio u 35. minutu kada je Danijel Staridž maestralno spoljnom plasirao loptu tik uz levu stativu golmana Sorije.