NAPOKON: Liverpulov prvi poraz! I TO UBEDLJIV!
Premijer liga, Foto: EPA/Noushad Thekkayil

premijer liga, 28. kolo

Zanimljiv dan na Ostrvu

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su na gostujućem terenu Brajton sa 1:0, u utakmici 28. kola Premijer lige.

Jedini gol postigao je Džordan Aju u 70. minutu.

Posle druge uzastopne pobede, ukupno devete u prvenstvu, Kristal Palas je 12. na tabeli sa 36 bodova.

Brajton je nastavio niz slabih rezultata, pa posle 12. poraza zauzima 15. mesto na tabeli sa 28 bodova i nalazi se na četiri boda od zone ispadanja.

Fudbaleri Vest Hema pobedili su na svom terenu u Londonu Sautempton sa 3:1, u utakmici 28. kola Premijer lige.

Vest Hem je poveo u 15. minutu golom Džeroda Bovena, a izjednačio je Majkl Obafemi u 31. Novo vodjstvo domaćima doneo je Sebastijan Ale pogotkom u 40. minutu, a pobedu je obezbedio Antonio golom u 54. minutu.

Londonski klub ostvario je važnu pobedu u borbi za opstanak, sada ima sedam pobeda i zauzima 16. mesto na tabeli sa 27 bodova i ima dva više ali i meč više od Aston Vile, koja je prva ispod crte.

Bornmut je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 sa Čelsijem.

Čelsi je poveo u 33. minutu golom Markosa Alonsa, a domaći su preokrenuli golovima Džefersona Lerme u 54. i Džošue Kinga u 57. minutu. Bod Čelsiju doneo je Alonso, svojim drugim golom na utakmici u 85. minutu.

Čelsi je četvrti na tabeli sa 45 bodova, a Bornmut je 17. sa 27 bodova i nalazi se na dva boda od zone ispadanja.

Njukasl je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 sa Barnlijem.

A fudbaleri Liverpula su zabeležili svoj prvi poraz ove sezone!

Od njih je na strani bio bolji Votford sa 3:0.

Strelci su bili Sar u 54. i 60. minutu, da bi konačan rezultat u 72. postavio Troj Dini!

Premijer liga, 28. kolo

Subota:

Brajton - Kristal Palas 0:1 (0:0) (Aju 70)

Bornmut – Čelsi 2:2 (0:1) (Lerma 54, King 57 – Alonso 33, 85)

Njukasl – Barnli 0:0

Vest Hem – Sautempton 3:1 (2:1)

(Bouler 15, Ale 40, Antonio 54 – Obafemi 3)

Norič – Lester 1:0 (0:0) (Luis 70)

18.30 Votford – Liverpul

Nedelja:

15.00 Everton – Mančester junajted 15.00 Totenhem – Vulverhempton

subota:

Norič – Lester 1:0 (0:0) Luis 70 odloženo: Aston Vila – Šefild j. Mančester siti – Arsenal

Norič – Lester 1:0 (0:0) Luis 70