PARTIZANOV DŽELAT ISPAO OD LASKA: Roma i Kolarov izdržali, prošli Inter, Junajted i Kopenhagen, ispao Ajaks!
AZ Alkmar, Foto: Starsport©

Liga evrope, 1/16 finala

Saigrači Aleksandra Kolarova nisu baš briljirali tokom gostovanja Gentu, ali su uspeli da zadrže prednost iz prvog meča

Fudbaleri LASK-a izbacili su AZ Alkmar iz Lige Evrope pobedom od 2:0 na domaćem terenu, posle remija od 1:1 u Holandiji pre nedelju dana.

Ekipa koja je pre par nedelja savladala RB Salcburg i zauzela prvu poziciju austrijskog prvenstva uspela je da izbaci Partizanovog "dželata" iz drugog po jačini fudbalskog takmičenja u Evropi i zauzme mesto u osmini finala. Nakon što su u Holandiji odigrali nerešeno 1:1 i napravili sebi solidan uvod pred revanš, igrači LASK-a su golovima Marka Raguža ostvarili veliki uspeh. Klub koji čeka na domaću titulu od 1965. godine nastaviće borbu na evropskoj sceni, što će uraditi i Roma.

Saigrači Aleksandra Kolarova nisu baš briljirali tokom gostovanja Gentu, ali su uspeli da zadrže prednost iz prvog meča (1:0) golom Džastina Klajverta iz 29. minuta, kojim je anulirana prednost Belgijanaca koju je doneo David četiri minuta ranije..

U najinteresantnijem meču ovog kola, Bašakšehir (klub koji je nezvanično pod Erdoganovim patronatom u Turskoj) je nadoknadio 1:3 protiv Sportinga iz Portugala, a najbitniji momenti su bili bomba Danijela Aleksića u prvom poluvremenu i pogoci Edina Višće u 92. i 119. minutu, koji su doneli produžetke, odnosno pobedu pre izvođenja penala.

A Hetafe je eliminisao Ajaks!

Španski tim je u prvom meču pobedio sa 2:0, a onda je pretrpeo poraz od 2:1 u Amsterdamu, što je bilo dovoljno za prolaz.

Gosti su poveli u petom minutu kada je strelac bio Haime Mata, da bi nešto kasnije poravnao Danilo.

Holanđani su uspeli da dođu do gola kada je Oliveira zatresao sopstvenu mrežu u 63. minutu, ali to je bilo to.

Mančester junajted je savladao Klub Briž sa 5:0, a prvi meč je bio završen rezultatom 1:1.

Ludogorec je ponovo bio dobar rival Interu, ali nije uspeo da napravi čudo.

Bugari su preko Souze poveli u 26. minutu, ali je nekoliko minuta kasnije izjednačio Biragi, da bi konačan rezultat 2:1 postavio Lukaku.

Šahtjor je posle 2:1 u Ukrajini remizirao sa Benfikom 3:3 i prošao dalje, a Sevilja je sa 0:0 eliminasala Kluž jer je prvi duel u Rumuniji završen rezultatom 1:1.

Kopenhagen je šokirao Seltik u Glazgovu i slavio sa 3:1 i posle 1:1 u Danskoj rezervisao kartu za osminu finala.

Liga Evrope, 1/16 finala:

Espanjol - Vulverhempton 3:2 (1:1), prvi meč 0:4 (Kaleri 15, pen. 57, 90+1 - Traore 22, Doerti 79)

Bazel - APOEL 1:0 (1:0), prvi meč 3:0 (Fraj 38)

Porto - Leverkuzen 1:3 (0:1), prvi meč 1:2 (Marega 65 - Alario 10, Demirbaj 50, Haverc 57)

Gent - Roma 1:1 (1:1), prvi meč 0:1 (David 25 - Klajvert 29)

LASK - AZ Alkmar 2:0 (1:0), prvi meč 0:0 (Raguž 44 p, 50)

Malme - Volfsburg 0:3 (0:1), prvi meč 1:2 (Brekalo 41, Gerhart 65, Viktor 69)

Ajaks – Hetafe 2:1 (prvi meč, 0:2) (Danilo 10, Eiting 63 – Mata 6)

Arsenal – Olimpijakos 0:1 (1:0) produžeci (Sise 53) Benfika – Šahtjor 3:3 (1:2) (Pici 9, Dijas 36, Silva 47– Moraeš 12, Stepanjenko 49, Patrik 71)

Seltik – Kopenhagen 1:3 (1:1) (Eduard 81p – Santos 51, Biel 85, Ndoje 88)

Inter – Ludogorec 2:1 (2:0) (Biragi 31, Lukaku 45+4 – Oliveira-Souza 26)

Mančester junajted – Klub Briž 5:0 (1:1)

(Fernandeš 12p, Igalo 34, Mektominej 41, Fred 82) Sevilja – Kluž 0:0 (1:1)