RADNIČKOM DERBI SA ČUKOM: AK 99 ponovo jaše!
Superliga Srbije, Foto: Filip Plavčić

superliga, 22. kolo

Zanimljiv dan iza nas

Pored utakmice TSC – Partizan, u terminu od 16 časova igralo se na četiri terena u Super ligi Srbije.

U jednom od derbija kola Radnički je slavio protiv Čukaričkog SA 2:0 i tako timu sa Banovog Brda naneo četvrti uzastopni poraz u prvenstvu. Oba gola za “Real sa nišave“ postigao je Nikola Čumić, fudbaler koji na Čairu igra kao pozajmljeni igrač Olimpijakosa. Istim rezultatom 2:0, Rad je slavio protiv Napretka na Banjici, s tim da su “građevinari“ golove postigli u prvom poluvremenu. Tačnije, postigao ih je iskusni Andrija Kaluđerović, povratnik u srpski fudbal i fudbalski globtroter. Sa ova dva gola Kaluđerović je postao rekorder po broju golova u Super ligi, pošto je stigao do brojke 65.

Gol Radinovića sa bele tačke bio je dovoljan Proleteru da upiše tri boda protiv Inđije, a najviše pogodaka viđeno je u Surdulici, gde domaćem Radniku ni 2:0 nije bilo dovoljno za trijumf. Sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu, Makarić i Danoski su doneli lepu prednost Radniku, ali su uporni Šapčani u poslednjih deset minuta uspeli da izbegnu poraz. Prvo je Adamović smnaji, da bi Marković u 87. minutu izjednačio.