ERLING HALAND SA DRUGE PLANETE! Tinejdžer srušio PSŽ, šampion Evrope 'atletikovski' pao u Madridu!
Erling Haland, Foto: AP/ Martin Meisserner

1/8 finala

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu"

Objavljeno: 12:32h

Povratak Lige šampiona obeležio je neverovatni Erling Haland, koji je sa dva gola doneo pobedu Borusiji Dortmund nad skupocenim PSŽ-om (2:1), dok je Liverpul poražen u Madridu od Atletika minimalnim rezultatom.

Norveško čudo od deteta je ponovo zadivilo celu fubalsku planetu, pošto je junak velike pobede Milionera. Nakon prilično mirnog prvog poluvremena usledio je pravi rolerkoster.

Haland je zatresao mrežu u 69. minutu, najbolje se snašao u kaznenom Parižana i u maniru Inzagija je savladao Kejlora Navasa. Šest minuta kasnije uzvratio je tim Tomasa Tuhela, koji se kao trener proslavio upravo na Vestfalenu. Prordila je veza Mbape - Nejmar: Francuz je prošao kao brzi voz i usposlio bišeg igrača Barse, kome je ostao lakši deo posla.

Samo dva minuta kasnije ponovo je na scenu stupio čudesni Haland. Ovoga puta je postigao golčinu sa ivice kaznenog i doneo veliku pobedu svom timu. Ovaj momak je rođen za velika dela, to nema sumnje. Ovo je njegov deseti pogodak u Ligi šampiona u tekućoj sezoni (osam je postigao dok je nosio dres Salzburga). Norvežanin je sada ima isto golova na svom kontu kao Levandovski, sa kojim deli prvo mesto liste strelaca.

Kada je reč o meču Atletika i Liverpula videli smo pravu "Dijego Simeone utakmicu".

Nacrtalo se treneru Jorgandžija baš onako kako on voli. Atletiko je poveo ranim golom Morate i do kraja meč je u svom stolu čuveo rezultat, koji je na kraju i uspeo da sačuva, pa ima solidnu prednost pred meč u Liverpulu.

Čovek odluke je bio Saul Njigez, koji se dobro snašao u šesnaestercu Crvenih u 4. minutu, samo je ćušnuo loptu u mrežu za gol zlata vredan.

Pokušao je šampion Evrope da probije bedem Atletika u nastavku, ali jednostavno nije mogao protiv fenomenalno organizovane defazive Čolovih ratnika.

Najbliži golu je bio Salah, međutim, njegov udarac iz drugog poluvremna je proleteo pored stative.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem "lajv-blogu":

Meč je gotov i u Madridu.

Kraj u Dortmundu i pobeda Borusije.

77. minut - LUDILOOOOOO!!! Šta radi Erling Haland?! Posle samo dva minuta je vratio vođstvo Borusiji, a gol je pravo majstorstvo!

75. minut - Momentalno se vrća PSŽ!!! Proradila je veza Mbape - Nejmar! Francuz je asistent, a strelac je brazilksi fubaler.

69. minut - GOOOOOL: Čudesni Erling Haland!!!! Neverovatni Norvežanin se odlično snašao ispred gola PSŽ-a i hladnokrvno je reagovao za vođstvo Borusije! Ovo je njegov deveti gol u Ligi šampiona ove sezone.

51.minut - Ubedljivo najbolja šansa za Liverpul, odlično je centirao Gomez, ali Salah nije uspeo da pogodi udarcem glavom.

51. minut - Nova prilika za Halanda, ali mu je Silva u pravi čas izbio loptu iz nogu.

46. minut - Dvostruka izmena u Madridu. Origi je zamenio Manea, a Ljorente je ušao umesto Lemara.

POLUVREME

Atletiko - Liverpul 1:0

Borusija Dortmund - PSŽ 0:0

36. minut - Najveća šansa za Liverpu u dosadašnjem delu utakmice. Firmino je pronašao Salaha na 11 metara od gola Altetika, ali je šut Egipćanina izblokiran... Bilo je baš opasno.

35. minut - Dve šanse za Borusiju: šut Erlinga Hlanda je zatresao spoljni deo mreže, dok u sledećem napadu nije uspeo dobro da zatrese mrežu.

Pogledajte kako je izgledala koreografija navijača Borusije iz Dortmunda

29. minut - Liverpul stiže do provog udarca na gol Jana Oblaka. Probao je Robertson slabijom nogom, ali je šutirao daleko od gola.

26. minut - Velika šansa za Alvara Moratu, koji je sve dobro uradio osim završnice.

14. minut - Sada preti i Borusija preko Sanča, koji je pokazao koliko je brz, međutim, šutirao je pored gola.

11. minut - Prilika za PSŽ, šutirao je Nejmar iz slobodnog udarca, a lopta je prošla pored leve stative Burkija.

4. minut - GOOOOL: Vodi Atletiko a utakmica još nije ni počela. Posle karambola u šesnaestercu najbolje se snašao Saul i pogodio za radost domaće publike.

21:00 - Utakmice su počele.

20:45 - Ostalo je još 15 minuta.

20:35 - Gori Madrid! Navijači Atletika su napravili veliku bakljadu pred početak meča.

20:30 - Poznati su sastavi za večerašnje mečeve.

Atletiko Madrid: Oblak, Vrsaljko, Savić, Felipe, Renan Lodi, Koke, Saul, Tomas, Lemar, Korea, Morata

Liverpul: Alison, Aleksander-Arnold, van Dajk, Gomez, Robertson, Henderson, Fabinjo, Vajnaldum, Mane, Salah, Firmino

Borusija Dortmund: Burki, Pišček, Humels, Zagadu, Hakimi, Džan, Vicel, Gereiro, Sančo, Azar, Haland

Pari Sen Žermen: Navas, Menije, Silva, Kimpembe, Kurzava, Gaj, Markinjos, Verati, Di Marija, Nejmar, Mbape