KVALJARELA DAO GOLČINU ZA PAMĆENJE, ALI DŽABE: Napoli prelomio Sampdoriju u 83. minutu!
Gabijadini i Kvaljarela, Foto: EPA/Luca Zenarro

Serija a, 22. kolo

Nije on kao vino, već je vino kao on...

U okviru 22. kola Serije A, u poslednjem meču sastali su se Sampdorija i Napoli. Gledali smo pravu dramu, a na kraju su slavili gosti sa 2:4 (1:2).

Posle prvih 16 minuta delovalo je kao da je sve gotovo, pošto je tada već bilo 0:2 za goste golovima Arkadijuša Milika i Elmasa.

Međutim, igrao se 26. minut kada je Fabio Kvaljarela izveo pravu malu majstoriju, kakvu može samo igrač sa istančanom tehnikom. Pogledajte sami da vam ne kvarimo pogodak opisom:

U 73. minutu, Manolo Gabijadini je sa bele tačke poravnao na 2:2, a baš kada se činilo da će potencijalni davljenik izvući nešto iz ovog meča, na scenu je stupio Dijego Deme.

On je u 83. minutu natrčao na jedan odbitak, što je bilo dovoljno za drugi uzastopni trijumf, jer je pre one pobede nad Juveom Napoli imao tri vezana poraza pod Đenarom Gatuzom.

U petom minutu sudijske nadoknade, Dris Mertens je stavio tačku na ovaj meč četvrtim pogotkom svog tima.

Serija A, 22. kolo:

Subota

Bolonja – Breša 2:1 (1:1) (Orsolini 43, Bani 89 – Toregrosa 36p)

Kaljari – Parma 2:2 (1:1) (Pedro 19, Simeone 53 – Kucka 42, Kornelijus 90+4)

Sasuolo – Roma 4:2 (3:0) (Kaputo 7, 16, Đuričić 26, Boga 74 – Džeko 55, Vereto 73 p)

Nedelja

Juventus – Fiorentina 3:0 (1:0) (Ronaldo 40 penal, 80 penal, De Liht 90+1)

Milan – Verona 1:1 (1:1) (Čalhanoglu 29 – Faraoni 13)

Atalanta – Đenova 2:2 (2:2) (Toloi 13, Ilićić 35 – Krisito 19 p, Sanabrija 33)

Lacio – SPAL 5:1 (4:0) (Imobile 3, 29, Kaisedo 16, 38, Adekanje 58 – Misiroli 65)

Leće – Torino 4:0 (2:0) (Dejola 11, Barak 19, Falko 64, Lapadula 78)

Udineze – Inter 0:2 (0:0) (Lukaku 64, 71 p)

Ponedeljak

Sampdorija – Napoli 2:3 (1:2) (Kvaljarela 26, Gabijadini p 73 - Milik 3, Elmas 16, Deme 83)