VRHUNSKO PRVO POLUVREME, DRUGO DOSTA SLABIJE: Partizan slavio na poslednjem meču u Turskoj!

ESPRESO U BELEKU

Sva dešavanja sa meča ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 16:52h
Aleksa Radosavljević

Partizan je odigrao i poslednju utakmicu u turskom Beleku na bazičnom delu priprema. Posle dosta teške borbe, posebno u drugom delu igre, crno-beli su slavili sa 2:1 (2:0) nad četvrtoplasiranim timom slovačkog šampionata Ružomberokom.

U dva poluvremena imali smo priliku da gledamo potpuno drugačiju igru beogradske ekipe, ali ponajviše jer je u prvih 45 minuta igrao prvi tim, a u drugih 45 ušli su gotovo sve rezervisti.

Vodeći pogodak postigao je Sejduba Suma u 19. minutu, na 2:0 povisio je Matej Čurma autogolom, dok je konačnih 2:1 postavio Gerec u 50. minutu.

Posle toga, Ružomberok je imao više od igre, ali nije usoevao da iskoristi terensku inicijativu. Čak tri igrača gostiju dobila su žute kartone, dok je u ekipi Partizana požuteo Filip Stevanović u 90. minutu zbog prigovora arbitrima.

Sva dešavanja sa meča ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

90. minut - Kraj utakmice! Partizan je pobedio 2:1 u poslednjoj proveri na pripremama u Turskoj.

78. minut - Prvi odličan potez Matića u dresu Partizana, dodao je kroz odbranu do Ivanovića, koji je petom ostavio za Smiljanića. Njemu je golman uz pomoć stative odbranio udarac, a u nastavku akcije je priliku propustio i mlađani Lazar Pavlović sa ivice kaznenog prostora.

75. minut - Stopostotna šansa za Ružomberok, Kružlijak ni sam ne zna kako je promašio šut sa tri metra po visu, a bio je sam ispred Popovića.

72. minut - Nemanja Miletić je napustio igru, na terenu je Uroš Knežević.

70. minut - Konačno šansa za Partizan u drugom poluvremenu. Loptu je prebacio Filip Stevanović u kazneni prostor, ona se od glave Đorđa Ivanovića odbila do Matića, koji se nije najbolje snašao, pa je propustio šansu za debitantski pogodak.

62. minut - Izašli su Zdjelar, Sadik, Ostojić, Suma, na terenu su Smiljanić, Matić po prvi put, Vujačić i Lazar Pavlović.

58. minut - Novi gol za Ružomberok, dao ga je Ladislav Almasi, ali je bio u ofsajdu, pa ostaje 2:1 za crno-bele.

50. minut - GOL ZA RUŽOMBEROK! Centrirao je Kostadinov, posle karambola u kaznenom prostoru strelac je bio Gerec. Popović je bio nemoćan.

46. minut - Počinje drugo poluvreme! U pauzi su izvrešene izmene u timu Partizana i na teren su izašli golman Popović, Brežančić, Šćekić, F. Stevanović i Ivanović.

1 / 3 Foto: Espreso

45. minut - Poluvreme!

42. minut - Nova ogromna šansa za Sadika, izašao je jedan na jedan sa golmanom, ali je šutirao iznad gola.

37. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Mudri.

33. minut - Ređaju se sjajne akcije crno-belih jedna za drugom. Suma i Natho ne daju rivalima da dišu na sredini terena. Inače, sa klupe utakmicu praktično vodi Milan Đuričić, pomoćnik Sava Miloševića.

30. minut - Partizanova prva postava doslovno razbija Ružomberok! Slovaci su se namerili na daleko jačeg rivala.

25. minut - GOOOOOOOOOL! 2:0 za Partizan! Divna akcija, Suma je prelepo ostavio petom loptu za Natha, ovaj je dodao na stranu za Tošića, koji je iskombinovao sa Miletićem. Centaršut po zemlji i katastrofalna reakcija slovačkog igrača Čurme za autogol.

20. minut - GOOOOOL ZA PARTIZAN! Sjajna akcija Sadika, Asana i Sume. Sadik je jedva prihvatio loptu, iskombinovao sa Asanom, ona je stigla do Sume koji je na prelep način pronašao rašlje golmana Krajčirika!

14. minut - Dve dobre situacije za Takumu Asana, prvo šut, a onda i centaršut, ali je oba puta osujećen.

13. minut - Centrirao je Kojnok po desnoj strani, Stojković je intervenisao. 14. minut - Dve dobre situacije za Takumu Asana, prvo šut, a onda i centaršut, ali je oba puta osujećen.

3. minut - Udarac Sadika sa 30 metara, ali bezopasno.

1. minut - Meč je počeo. Partizan je odmah imao izglednu situaciju preko Tošića, koji je osujećen u kaznenom prostoru.