SRPSKI BRAZIL U SERIJI A: Darko Lazović bacao magiju, Juve iskoristio kiks Intera!
Darko Lazović, Foto: Starsport©

SERIJA A, 20. KOLO

Kakav potez Srbina

Fudbaleri Lećea i Intera odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 20. kola italijanske Serije A.

Golova na ovom meču nije bilo sve do 72. minuta kada je Alesandro Bastoni doneo prednost Milanu, ali je samo pet minuta kasnije izjednačio Marko Mankosu.

Inter je drugi na tabeli italijanskog šampionata sa 47 bodova, dok je Leće na 17. poziciji sa 16 osvojenih bodova.

Istim rezultatom završen je i meč Bolonje i Verone. Bolonja je povela u 20. minutu preko Matije Banija, a izjednačio je Fabio Borini u 81. minutu posle majstorske asistencije Darka Lazovića. Srbin je prvo driblao kao Brazilac, pa pogodio saigrača u obrvu.

Verona je deseta na tabeli sa 26 bodova, dok je Bolonja dve pozicije ispod sa dva boda manje.

Pobednika nije bilo ni na meču Breše i Kaljarija koji je završen rezultatom 2:2. Oba pogotka za Brešu postigao je Ernesto Toregrosa, dok se na drugoj strani dva puta u strelce upisao Žoao Pedro.

Kaljari je šesti na tabeli sa 30 bodova, dok je Breša na 18. mestu sa samo 15 osvojenih bodova.

Fudbaleri Rome pobedili su večeras na gostujućem terenu Djenovu sa 3:1 u 20. kolu Serije A.Prednost Romi doneo je Čengiz Under u šestom minutu utakmice, a precizan je bio i Edin Džeko u 74. minutu. David Biraski postigao je autogol u 44. minutu, dok je jedini pogodak za Djenovu postigao Goran Pandev u 45. minutu utakmice.

Fudbaleri Rome sada se nalaze na četvrtoj poziciji na tabeli Serije A sa 38 bodova, dok je Djenova na 19. mestu sa 14 bodova.

U sledećem kolu, Roma će ugostiti Lacio, a Djenova će igrati protiv Fjorentine.

A kiks Intera iskoristio je Juventus koji je savladao na svom terenu Parmu sa 2:1.

Kristijano Ronaldo je u 43. minutu postigao vodeći gol, Andreas Kornelijus je izjednačio u 55.

Konačan rezultat postavio je pomenuti Ronaldo u 58. minutu.

Stara dama je pobegla na četiri boda Neroazurima.

Serija A, 20. kolo:

nedelja:

Milan – Udineze 3:2 (0:1) (Rebić 46, 93, Ernandes 71 – Jensen 6, Lazanja 85) Bolonja – Verona 1:1 (1:0) (Bani 21 -- Borini 81) Breša – Kaljari 2:2 (1:1) (Toregrosa 27, 49 -- Žoao Pedro 21, 68p) Leće – Inter 1:1 (0:0) (Mankosu 77 -- Bastoni 72) Đenoa – Roma 1:3

(Pandev 45 - Čengiz 6, Biraski a.g 44, Džeko 74)

Lacio – Sampdorija 5:1 (3:0) (Kaisedo 7, Imobile 17, 20, 65, Bastos 54 - Lineti 70) Sasuolo – Torino 2:1 (0:1) Napoli – Fiorentina 0:2 (0:1) (Kijeza 26, Vlahović 74)