VILJAREAL GUBIO, A ONDA JE KAZORLA UZEO STVAR U SVOJE RUKE: Remi Alavesa i Betisa, Selta pobegla iz zone ispadanja!
Santi Kazorla, Foto: EPA/Domenech Castello

Primera, 19. kolo

Fudbaleri Viljareala pobedili su danas Real Sosijedad u gostima sa 2:1 (0:1), u 19. kolu španske Primere.

Sosijedad je vodio na poluvremenu u San Sebastijanu golom Vilijana Žozea u 22. minutu.

Viljareal je golovima Manuela Trigerosa u 58. minutu iz penala i Santija Kazorle u 72. minutu preokrenuo i pobedio.

Real Sosijedad je ostao peti na tabeli sa 31 bodom, koliko ima i šestoplasirana Valensija.

Viljareal ima 28 bodova i deveti je na tabeli španskog fudbalskog prvenstva.

U narednom meču današnjeg programa, Alaves i Betis igrali su nerešeno rezultatom 1:1. Alaves je vodio od 14. minuta golom Aleiša Vidala.

Betis je u 45. minutu imao priliku da izjednači, ali Hoakin nije iskoristio penal. Ipak, bod Betisu u 55. minutu je doneo Emerson. Betis je utakmicu završio sa igračem manje, zbog isključenja Zuhaira Fedala sa 78. minuta.

Betis ima 24 boda i zauzima 12. mesto, dok je Alaves na 15. sa četiri manje.

U prvom meču dana, Granada je slavila nad Majorkom sa 1:0.

U poslednjem meču dana, Selta i Osasuna odigrale su nerešeno 1:1.

Prvi pogodak dao je Santi Mina, igrač tima iz Viga, u 75. minutu.

Izjednačenje i konačan rezultat doneo je Čimi Avila u 83.

Selta je ostala na deobi 17. mesta sa Majorkom, dok bod manje ima Leganes. Osasuna se popela sa 13. na 12. mesto, čak devet bodova iznad opasne zone.

Primera, 19. kolo:

Petak:

Valjadolid - Leganes 2:2 (1:2) (Unal 8, 79 - Brajtvajt 4, Mesa 13)

Sevilja - At. Bilbao 1:1 (0:1) (Nunjes 60ag - Kapa 15)

Subota:

Valensija - Eibar 1:0 (1:0) (Gomes 27)

Hetafe - Real Madrid 0:3 (0:1) (Sorija 34, Varan 53, Modrić 90+5)

At. Madrid - Levante 2:1 (2:1) (Korea 13, Felipe 18 - Rođer 16)

Espanjol - Barselona 2:2 (1:0) (Lopes 23, Lej 88 - Suares 50, Vidal 59)

Nedelja:

Granada - Majorka 1:0 (1:0) (Montoro 24)

Real Sosijedad - Viljareal 1:2 (1:0) (Vilijan Hose 22 - Trigeros 58p, Kazorla 72)

Alaves - Betis 1:1 (1:0) (Vidal 14 - Emerson 55)

Selta - Osasuna 1:0 (Mina 75)