ATLETIKO SLAVI OBLAKA: Madriđani 2/2, Valensija bolja od Eibara!
Modrić je postigao gol za ekipu iz Madrida, Foto: AP

Primera, 19. kolo

Jedini gol na meču postigao je Maksimilijano Gomez u 27. minutu

Objavljeno: 22:42h

Fudbaleri Atletiko Madrida su savladali Levante sa 2:1 (2:1) u 19. kolu španske Primere.

Domaći tim je poveo u 13. minutu, kada je Kiran Tripije sjajno asistirao Anhelu Korei.

Ipak, prednost Atletika je ostala na snazi svega tri minuta, pošto je Marti Rođer uspeo da izjednači.

Niz golova je u 18. minutu nastavio Felipe, savladavši golmana Aitora Abarisketu.

Daleko bolju reakciju je u 93. minutu prikazao njegov kolega na drugoj strani. Slovenački čuvar mreže je fenomenalnom odbranom sprečio Enisa Bardija da donese izjednačenje i svom timu je obezbedio slavlje u prvoj utakmici u ovoj godini.

Fudbaleri Real Madrida trijumfalno su započeli 2020. godinu.

Oni su u gostima protiv Hetafea zabeležili ubedljivu pobedu pošto su slavili sa 3:0 (1:0).

Sorija je autogolom u 34. minutu posle duela sa Varanom doneo prednost Madriđanima i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Francuski štoper je bio veoma raspoložen na ovom meču, pa je odmah po nastavku pogodio za 2:0, da bi Modrić u dubokoj nadoknadi postavio rezultat na 3:0 i doneo svojoj ekipi 40. bod u ovoj sezoni.

Luka Jović je u igru ušao u 81. minutu, ali nije imao nekog većeg učinka u pobedničkom taboru.

Fudbaleri Valensije pobedili su danas na svom terenu Eibar sa 1:0 (1:0) u utakmici 19. kola španske Primere.

Nekadašnji čuvar mreže Crvene zvezde Marko Dmitrović je odbranio zicer Rodrigu u ranoj fazi meča, potom je isti igrač zatresao mrežu Eibara, ali posle ofsajd pozicije. Držao se nekako Eibar, ali je onda poklekao.

Jedini gol na meču postigao je Maksimilijano Gomez u 27. minutu.

Valensija je upisala osmu pobedu od početka šampionata i šesta je na tabeli sa 31 bodom, dok je Eibar na 16. poziciji sa 19 osvojenih bodova.

U narednom kolu, fudbaleri Valensije gostuju Majorci, a Eibar dočekuje Atletiko Madrid.

PRIMERA, 19. KOLO

Petak

Valjadolid - Leganes 2:2 (1:2) (Unal 8, 79 - Brajtvajt 4, Roke Masa 13)

Sevilja - Atletik 1:1 (0:1) (Nunjez 60. ag - Ćapa 16)

Subota

Valensija - Eibar 1:0 (1:0) (Gomez 27) Hetafe - Real Madrid 0:3 (0:1) (Sorija ag. 34, Varan 53, Modrić 95)

At. Madrid - Levante 2:1 (2:1) (Korea 13, Felipe 18 - Rođer 16)