ARTETIN ARSENAL IMA TO NEŠTO: Junajted pao na Emirejtsu! Siti slavio, Lester ubedljiv, Mojes preporodio Vest Hem!

premijer liga, 21. kolo

Interesantni dueli u 21. kolu Premijer lige

Arsenal je u poslednjem meču 21. kola Premijer lige savladao Mančester junajted na svom stadionu rezultatom 2:0 (2:0).

Počelo je ranim golom Pepea već u 8. minutu, da bi Sokratis u finišu prvog poluvremena duplirao prednost na 2:0.

U nastavku nije bilo golova, pa je Arsenal uspeo da ostvari veoma važan trijumf nad velikim rivalom.

Tobdžije su sada na 10. mestu sa 27 bodova, dok je Junajted na petoj poziciji sa 31. osvojenim poenom.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Everton sa 2:1 (0:0), u utakmici 21. kola Premijer lige.

Siti je poveo u 12. minutu golom Fila Fodena, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Dvostruki strelac u ekipi aktuelnog šampiona bio je Gabrijel Žezus, koji je golove postigao u 51. i 58. minutu. Jedini gol za Everton postigao je Rišarlison u 71. minutu.

Siti je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno 14. u ligi i treći je na tabeli sa 44 boda. Prvi je Liverpul sa 55 bodova, ali i dve utakmice manje od Mančester sitija.

Everton je pretrpeo 10. poraz i zauzima 10. mesto na tabeli sa 25 bodova.

Vest Hem je na svom terenu pobedio Bornmut sa 4:0 (3:0).

Dvostruki strelac bio je Mark Nobl, golovima u 17. minutu i 35. minutu iz penala. Golove su postigli još Sebastijan Ale u 25. i Felipe Anderson u 66. minutu.

Londonski klub prekinuo je niz od dva poraza i posle šeste prvenstvene pobede zauzima 16. mesto na tabeli sa 22 boda. Bornmut je poslednje četiri utakmice bez pobede, pretrpeo je 11. poraz i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 20 bodova.

Norič i Kristal Palas odigrali su nerešeno 1:1 (1:0).

Mislili da ste da će Lester da posustane?

E, pa, prevarili ste se - ekipa Brendana Rodžersa ponovo je pronašla recept za pobede i pobedom nad Njukaslom u gostima od 3:0 (2:0) nastavila da grabi ka Ligi šampiona i čuva drugo mesto.

U utakmici 21. kola Premijer lige, Perez je pogotkom u 36. minutu doveo "lisice" u vođstvo, da bi samo tri minuta kasnije isti igrač asistirao Medisonu koji je pogodio za velikih 2:0 na kraju prvog poluvremena.

Kada je već sve bilo gotovo, tačku na susret lepim golom stavio je Čuduri u 87. minutu meča i doneo Lesteru drugi uzastopni trijumf nakon poraza od Sitija, odnosno Liverpula.

Lester i dalje zauzima drugo mesto na tabeli sa 45 bodova, dok je Njukasl na 12. poziciji sa 25 poena.

Votford je ostvario drugu uzastopnu pobedu
Votford je ostvario drugu uzastopnu pobedu foto: AP

I Votford igra sve bolje, pa je na svom stadionu savladao interesantnu ekipu Vulverhemptona rezultatom 2:1 (1:0).

Izdanak Barselonine škole, Delofeu je doveo domaćina u vođtstvu na isteku 30. minuta igre lepim pogotkom u dalji golmanov ugao. To je bio i rezultat prvog poluvremena, da bi odmah po nastavku pogodio i Dukur na asistenciju pomenutog Španca.

Da meč "zakuva" pobrinuo se Neto u 60. minutu meča, ali Vulvsi nisu mogli više od toga i Votford je zasluženo odneo veliku pobedu.

Drugim uzastopnim trijumfom su polako počeli da se "čupaju", pa su sada sa 19 bodova izjednačeni sa Vest Hemom, a interesantno da ih od sigurne zone deli samo bod.

Sa druge strane, Vulverhempton je ostao na sedmoj poziciji sa 30 bodova.

Ings slavi pogodak sa saigračima
Ings slavi pogodak sa saigračima foto: AP

Veliko iznenađenje dogodilo se u Sautemptonu gde je istoimeni klub srušio Totenhem sa 1:0 (1:0) koji ove sezone muči muku sa rezultatima u Premijer ligi.

Gol odluke postigao je Deni Ings u 17. minutu meča i naneo čak sedmi poraz Sparsima koje sa klupe odnedavno vodi Žoze Murinjo.

Sveci su posle ove pobede došli na 11. mesto i imaju isto bodova kao Njukasl i Everton - 25.