Čudo se dogodilo: Lester je šampion Engleske, Azar heroj Lisica! (VIDEO)

Premijer liga, 36. kolo

Fudbal posle ovoga više nikada neće biti isti
Objavljeno: 00:59h

Fudbaleri Totenhema su odigrali nerešeno protiv Čelsija rezultatom 2:2 na "Stamford Bridžu" što znači da je engleska Premijer liga dobila novog šampiona, a to je fenomenalni i sasvim neočekivani - Lester Siti. Ko bi rekao? Dva kola pre kraja šampionata ekipa Klaudija Ranijerija ima sedam bodova prednosti u odnosu na "pevce" i nema sumnje da će se danima slaviti u gradu novog najboljeg tima na Ostru. Bajka je dobila srećan završetak. Svaka čast, dokazano je da ipak ima još nešto u fudbalu osim novca. Totenhem je silovito otvorio meč i do prednosti stigao u 35. minutu preko svog najboljeg i najefikasnijeg igrača Harija Kejna koji je rutinski savladao Begovića za 1:0. Posle 44. minuta i gola Songa činilo se da gosti i dalje nisu rekli poslednju reč u borbi za titulu i da će ljubitelji engleskog šampionata morati još malo da pričekaju kako bi saznali ko je prvak. U drugom poluvremenu je viđen pravi šok! Prvo je Geri Kejhil posle centaršuta Vilijana zatresao Ljorisovu mrežu u 58. minutu, da bi Eden Azar, koji na "Bridžu" nije postigao pogodak još od maja prošle godine, u 83. minutu na asistenciju Dijega Košte titulu doneo Marezu, Vardiju i ostalim herojima svetskog fudbala! Premijer liga, 36. kolo: Subota Votford - Aston Vila 3:2 Everton - Bornmut 2:1 Njukasl - Kristal Palas 1:0 Stouk - Sanderlend 1:1 VBA - Vest Hem 0:3 Arsenal - Norič 1:0 Nedelja Svonsi - Liverpul 3:1 Mančester junajted - Lester 1:1 Sautempton - Mančester siti 4:2 Ponedeljak Čelsi - Totenhem 2:2 (Kejhil 58, Azar 83 - Kejn 36, Son 44)