ŠEST GOLOVA U MEČU BEZ POBEDNIKA: Borusija i Lajpcig oduševili atomskim fudbalom!
Miloš Veljković, Foto: EPA/Focke Strangmann

bundesliga, 16. kolo

Fudbaleri Borusije Dortmund i Lajpciga odigrali su nerešeno 3:3, u utakmici 16. kola Bundeslige.

Lajpcig je prvi na tabeli nemačkog šampionata sa 34 boda, dok je Dortmund treći sa četiri boda manje.

Dortmund je nakon prvog poluvremena imao prednost od 2:0 golovima Julijana Vajgla u 23. i Julijana Brandta u 34. minutu.

Lajpcig je na početku nastavka izjednačio golovima Tima Vernera, u 47. i 53. minutu, ali je već u 55. minutu Džejdon Sančo doneo novu prednost domaćem timu.

Konačnih 3:3 postavio je Patrik Šik u 78. minutu.

U preostala dva meča igrana večeras, Augsbug je upisao treću pobedu u nizu pošto je na svom terenu bio bolji od Diseldorfa sa 3:0, dok je Hofenhajm prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede slavivši protiv Union Berlina sa 2:0.

Fudbaleri Majnca pobedili su u gostima ekipu Verdera sa ubedljivih 5:0, u utakmici 16. kola Bundeslige.

Majnc je upisao šestu pobedu od početka šampionata i trenutno je 13. na tabeli sa 18 bodova, dok je Verder na poziciji 15 sa četiri boda manje.

Pitanje pobednika na ovom meču rešeno je posle prvih 45 minuta, pošto je Majnc do odmora poveo sa velikih 4:0. Robin Kvajson je u desetom minutu postigao prvi gol za Majnc, pet minuta kasnije svoju mrežu zatresao je Jirži Pavlenka, da bi Kvajson još dva puta pogađao do kraja prvog poluvremena, u 19. i 38. minutu.

Konačan rezultat postavio je Žan-Filip Mateta u 81. minutu.

Fudbaleri Majnca u narednom kolu dočekuju Bajer Leverkuzen, dok Verder gostuje Kelnu.

Bundesliga:

Utorak

Augzburg – Fortuna Diseldorf 3:0 (1:0) (Maks 32, 72, Jedvaj 31) Dortmund – Lajpcig 3:3 (2:0) (Vajgl 23, Brandt 34, Sančo 55 - Verner 47, 53, Šik 78) Union Berlin – Hofenhajm 0:2 (0:0) (Bebu 56, Baumgartner 90+1) Verder – Majnc 0:5 (0:4) (Kvejson 10, 19, 38; Pavlenke 13ag, Mateta 81)