MURINJO PRESTIGAO BIVŠI KLUB NA TABELI: Mančester Siti pregazio Arsenal u Londonu!
Murinjo i igrači Totenhema, Foto: EPA

Premijer liga, 17. kolo

Objavljeno: 22:16h

Fudbaleri Mančester junajteda i Evertona igrali su danas nerešeno 1:1, u 17. kolu Premijer lige.

Junajted je nastavio niz bez poraza i sada je šesti na tabeli sa 25 bodova. Everton ima 18 i nalazi se na 16. mestu.

Everton je vodio od 36. minuta autogolom Viktora Lindelefa, a izjednačenje i bod Junajtedu doneo je rezervista Mejson Grinvud.

Totenhem je sa 2:1 pobedio Vulverhempton, golom Jana Vertongena u sudijskoj nadoknadi vremena.

Prethodno je Lukas Mura u osmom minutu doneo prednost gostima, a Vulverhempton je u 67. izjednačio preko Adame Traorea.

Totenhem je peti sa 26 bodova, a Vulverhempton ima dva manje i nalazi se na osmom mestu.

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su u trećem meču dana na gostovanju u Londonu Arsenal sa 3:0.

Dvostruki strelac bio je Kevin De Brujne, koji je golove postigao u drugom i 40. minutu. Gol je postigao i Rahim Sterling, u 15. minutu.

Aktuelni šampion je ostvario 11. pobedu u ligi i treći je na tabeli sa 35 golova, 14 manje od vodećeg Liverpula. Siti zaostaje četiri boda za drugoplasiranim Lesterom, sa kojim će igrati u sledećem kolu.

Arsenal je šestu uzastopnu utakmicu bez pobede na svom terenu u svim takmičenjima. Londonski klub pretrpeo je peti poraz i zauzima deveto mesto na tabeli sa 22 boda.