LUKE JOVIĆA NI NA MAPI: Real bolji od Alavesa, Sosijedad izbušio Dmitrovića, Betis utišao Majorku, pobeda Valensije
Real Madrid, Foto: EPA/Fernando Villar

primera, 15. kolo

Zanimljiv dan i rezultati

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Alaves sa 2:1, u 15. kolu španske Primere.

Strelci za Real bili su Serhio Ramos u 52. i Dani Karvahal u 69. minutu, dok je pogodak za domaćina u 65. iz penala postigao Lukas Peres.

Srpski fudbaler Luka Jović nije ulazio u igru u ekipi Real Madrida.

Real, koji je ostvario treću vezanu pobedu, sada ima 31 bod, tri više i utakmicu više od drugoplasirane Barselone.

Alaves sa 18 bodova zauzima 13. mesto na tabeli španskog fudbalskog prvenstva.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su na svom terenu Eibar sa 4:1, u utakmici 15. kola španske Primere.

Sosijedad je upisao osmu pobedu u šampionatu i trenutno je četvrti na tabeli sa 26 bodova, dok je Eibar na 16. poziciji sa 15 bodova.

Domaći tim poveo je u 25. minutu golom Robina le Normana, a deset minuta kasnije Eibar je izjednačio preko Papea Diopa.

Sosijedad je u drugom poluvremenu stigao do pobede golovima Mikela Ojarsabala u 47, Vilijana Hosea u 57. i Martina Odegarda u 80. minutu. Fudbaleri Sosijedada u narednom kolu gostuju Valjadolidu, dok Eibar dočekuje Hetafe.

Fudbaleri Betisa pobedili su u gostima ekipu Majorke sa 2:1.

Betis je, nakon pete pobede u šampionatu, na 12. mestu na tabeli sa 19 bodova, dok je Majorka na 17. poziciji sa pet bodova manje.

Betis je poveo u desetom minutu golom Hoakina iz penala, da bi na 2:0 povisio Nabil Fekir u 33. minutu. Konačan rezultat postavio je Lago Žunior u 55. minutu sa bele tačke.

Fudbaleri Betisa u narednom kolu dočekuju Atletik Bilbao, dok Majorka gostuje Barseloni.

A poslednji meč dana, i to kakav, odigrali su Valensija i Viljareal!

Slepi miševi su kao domaćin slavili sa 2:1.

Viljareal je imao veliku priliku da povede u 15. minutu, ali je Đerard Moreno promašio penal.

Kazna je stigla početkom drugog poluvremena preko Rodriga, a u 54. minutu izjednačio je Andre - Frank Zambo.

Gol odluke postigao je Feran Tores u 70. minutu.

Valensija sada zauzima sedmu poziciju, dok je Viljareal na 13. mestu.

Primera, 15. kolo

Petak

Selta – Valjadolid 0:0

Subota

Alaves - Real Madrid 1:2 (0:0) (Perez 65 penal - Ramos 52, Karvahal 69)

Real Sosiejdad - Eibar 4:1 (1:1) (Le Norman 25, Ojarzabal 47, Vilijan Hoze 57, Edegard 80 - Duip 35)

Majorka - Betis 1:2 (0:2) (Žunior 55pen - Hoakin 7pen, Fekir 33)

Valensija - Viljareal 2:1