Šalke zahvaljujući Nevenu Subotiću došao do čela Bundeslige!

bundesliga, 13. kolo

Šalke je sa 2:1 (1:1) pobedio Union Berlin u prvom meču 13. kola nemačke Bundelsige i izjednačio se na vrhu tabele sa vodećim Menhengladbahom.

Posle dve dobre prilike za goste, Šalke je poveo lepim golom Benita Raman u 23. minutu. Izjednačio je Danac Ingvatsen u 36. sa bele tačke, a prethodno je u kaznon prostoru Matija Nastasić srušio Andersona.

Debitant u Bundesligi nije zaslužio poraz, ali je greška bivšeg srpskog reprezentativca Nevena Subotića omogućila rurskom klubu da postignu drugi gol u 87. minutu. Subotić je loše uštopovao loptu na svojoj polovini, protivnik mu je oduzeo i sevnula je kontra koju je Serdar pretvorio u gol.

Union Berlin je prekinuo niz od tri uzastopne pobede u Bundesligi i ostao je na 11. mestu sa 16 bodova.