3 CRVENA KARTONA i 4 GOLA: Prštalo u okršaju Lećea i Karljarija, SPAL i Đenova su miroljubivije rešili sve!
Robin Olsen i Lapadula u klinču, Foto: EPA/Marco Lezzi

Serija A, 13. kolo

Odigrane su dve preostale utakmice 13. kola

Dve utakmice 13. kola Serije A odigrane su ovog ponedeljka, pošto je osim redovnog meča između SPAL-a i Đenove, igran je i susret između Lećea i Kaljarija koji je trebalo da se igra u nedelju.

Taj susret je bio odložen zbog obilnih padavina i odigran je tokom ponedeljka i završen, uz brojne varnice na terenu, 2:2.

Žoao Pedro je iz jedanaesterca u 30. minutu doneo prednost gostima, da bi potom Radža Naingolan u 67. doneo velikih 2:0 gostima sa Sicilije.

Međutim, tada kreću "kola nizbrdo" pošto je Fabio Pisanče dobio crveni karton zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, što je Lapadula pretvorio u gol sa "bele tačke" za 2:1.

Ali tada nastaje još veći haos jer je tom prilikom ušao u sukob sa golmanom domaćih Robinom Olsenom koji nije hteo da mu dozvoli da uzme loptu iz mreže. Ušli su u klinč, a sudija im je obojici pokazao crvene kartone i put u svlačionicu.

Domaći su brojčanu prednost iskoristili u sudijskoj nadoknadi, kada je izjednačenje doneo Marko Kalderoni.

U večernjem terminu mnogo manje uzbuđenja je bilo u duelu SPAL-a i Đenove koji je završen 1:1.

Oba gola su pala u razmaku od dva minuta u drugom poluvremenu. Petanja je najpre sa penala doneo prednost domaćinu, da bi izjednačio Sturaro u 57.

Serija A, 13. kolo:

Subota Atalanta - Juventus 1:3 Milan - Napoli 1:1 Torino - Inter 0:3

Nedelja Bolonja - Parma 2:2 Verona - Fiorentina 1:0 Roma - Breša 3:0 Sasuolo – Lacio 1:2 Sampdorija - Udineze 2:1

Ponedeljak Leće - Kaljari 2:2 (Lapadula 83, Kalderoni 90+1 - Žoao Pedro 30, Naingolan 67)

SPAL - Đenova 1:1