DMITROVIĆ SVE PROSUO U POSLEDNJIH PET MINUTA: Injaki Vilijams ispisao istoriju, Sevilja diše Realu i Barsi za vrat!
Marko Dmitrović je dva puta bio savladan, Foto: EPA/Juan Herrero

La liga, 14. kolo:

Maksin Hetafe remizirao sa Espanjolom

Fudbaleri Alavesa pobedili su danas na gostujućem terenu Eibar sa 2:0, u utakmici 14. kola španskog prvenstva.

Oba gola postigao je Hoselu, u 85. minutu i prvom minutu nadoknade vremena.Alaves je ostvario drugu uzastopnu pobedu, ukupno petu u ligi i zauzima 13. mesto na tabeli sa 18 bodova.

Eibar, za koga brani srpski golman Marko Dmitrović, pretrpeo je drugi uzastopni poraz, ukupno sedmi i zauzima 16. mesto sa 15 bodova.

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su danas na gostujućem terenu Osasunu sa 2:1, u utakmici 14. kola španskog prvenstva.

Atletik je poveo golom Injakija Vilijamsa u 21. minutu, a izjednačio je Luis Ezekelj Avila u 76. Tri minuta kasnije pobedu Atletiku doneo je Kenan Kodro. Klub iz Bilbaa je ostvario šestu pobedu u Primeri i sa 23 boda zauzima peto mesto.Osasuna je poslednje dve utakmice bez pobede i 11. je na tabeli sa 19 bodova.

Injaki Vilijams je 133. put uzastopno našao u sastavu Bilbaa, pa je tako oborio klupski rekord. Samo jedan fudbaler u Španskom fudbalu je vezao više uzastopnih nastupa, a reč je legendarnom igraču Reala Alfredo di Stefanu - 171.

Fudbaleri Espanjola i Hetafea odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici 14. kola španske lige.Hetafe je poveo u trećem minutu, a gol je postigao Haime Mata. Bod domaćima doneo je Vu Lej golom u 45. minutu.

Hetafe je šesti na tabeli sa 21 bodom, a Espanjol sa devet bodova zauzima pretposlednje 19. mesto na tabeli.

U četvrtom meču dana Selta je slavila nad Viljarealom sa 3:1 golovima Sista i Jaga Aspasa.

U poslednjoj utakmici odigranoj ove nedelje Sevilja je golom Evera Banege sa penala u 13. minutu slavila minimalnu pobedu nad Valjadolidom u gostima.

Petak

Levante – Majorka 2:1 (0:0) (Rodžer 52, Rohina 73 – Rodrigez 65)

Subota

Granada – Atletiko Madrid 1:1 (0:0) (Sančez 67 – Renan Lodi 60)

Leganes – Barselona 1:2 (1:0) (En Nesiri 12 – Suarez 53, Vidal 79)

Betis – Valensija 2:1 (1:1) (Hoakin 37, Kanales 90+3 – Gomez 32)

Real Madrid – Real Sosijedad 3:1 (1:1) (Benzema 37, Valverde 47, Modrić 74 – Vilijan Žoze 2