LUKIĆ JE NOVI NAJBOLJI STRELAC: Čuka čuva Brdo, Voždovac ponovo pobedio, TSC ubedljiv u Lučanima, slavila i Voša!
Detalj sa meča Rada i Čukaričkog, Foto: Starsport©

superliga srbije, 17. kolo

Zanimljivi rezultati 17. kola Superlige Srbije

Odigrani su subotnji mečevi 17. kola Superlige Srbije.

Pored pobede Crvene zvezde u Nišu, slavili su Čukarički, TSC i Voždovac.

Brđani su na svom terenu bili bolji u malom gradskom derbiju od Rada rezultatom 2:0 (1:0).

Luka Stojanović je novim golom doveo Čukarički u vođstvo, da bi u finišu meča konačan rezultat postavio Slobodan Tedić i vratio svoju ekipu na drugo mesto na tabeli.

Fudbaleri Voždovca nastavljaju da pružaju zapažene partije ove jeseni, pa je tako "pao" i Proleter - 2:0 (0:0).

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a prednost "zmajevima" doneo je Lazar Zličić golom u 56. minutu, da bi pitanje pobednika rešio makedonski fudbaler Đorđevski u 74. minutu meča.

Voždovac se sada nalazi na šestoj poziciji sa 29 bodova, dok je Proleter ostao na 12. mestu sa 16 poena.

Važnu pobedu u gostima ostvarili su momci iz Bačke Topole protiv Mladosti.

Rezultat je bio 3:0 (2:0) za TSC, a strelac dva pogotka bio je Nenad Lukić koji je sada sa ukupno 11 zauzeo prvo mesto liste strelaca u Superligi. Treći pogodak za Vojvođane delo je Milićevića.

TSC je na petom mestu sa 32 boda, dok je Mladost na osmoj poziciji sa deset bodova manje.

Vojvodina se namučila protiv Napretka 2:1 (1:0) ali je ipak došla do pobede kojom se vratila na drugo mesto, doduše uz utakmicu više od Čukaričkog.

Matić je svojim devetim golom u sezoni doveo Vojvodinu u vođstvo, ali je do poluvremena izjednačio Zec. Četiri minuta pre kraja utakmice Novosađani su došli do sva tri boda, a strelac je bio Gemović.

SUPERLIGA SRBIJE, 17. KOLO

Petak:

Partizan - Javor 6:2 (4:2) (Sadik 9, 37, 59, Ostojić 15, Miletić 40, Stevanović 78 – Petković 2, Krnić 45+2)