HER FLIK PREPORODIO BAJERN: Bavarci raspoloženi stižu u Beograd, poraz Ajntrahta kod kuće!
Bajern je bio ubedljiv, Foto: EPA

bundesliga, 12. kolo

Odigrani su subotnji mečevi ovog kola Bundeslige

Bajern je rutinski sa 4:0 savladao Fortunu u Dizeldorfu, gde su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu.

Prvi gol na meču postigao je Benžamin Pavar u 11. minutu, na 2:0 povisio je Kristijan Toliso u 27, a strelac trećeg pogotka je bio Serž Gnabri u 34. minutu.

Na konačnih 4:0 povisio je Kutinjo u 70. minutu, na asistenciju Roberta Levandovskog. Bavarci u utorak igraju meč 5. kola Lige šampiona protiv Crvene zvezde.

Filip Kostić
Filip Kostić foto: EPA/Gian Ehrenzeller

Ajntraht je doživeo poraz na domaćem terenu od Volfsburga rezultatom 2:0.

Za domaćina meč su počeli Mijat Gaćinović, koji je igrao do 68. minuta, i Filip Kostić, koji nije izlazio iz igre, a Dejan Joveljić ponovo je bio na klupi.

Volfsburg je prekinuo užasnu seriju od osam mečeva bez pobede u svim takmičenjima i srušio razočaravajući Ajntraht golovima Veghorsta u 19. i Viktora u 65. minutu.

BUNDESLIGA, 12. KOLO

Subota: Leverkuzen - Frajburg 1:1 (1:1) (Dijabi 36 - Hole 5)

Ajntraht - Volfsburg 0:2 (0:1) (Veghorst 19, Viktor 65)

Fortuna Dizeldorf - Bajern Minhen 0:4 (0:3) (Pavar 11, Toliso 27, Gnabri 34, Kutinjo 70)

Union Berlin - Menhengladbah 2:0 (1:0) (Ujah 15, Anderson 92)

Verder - Šalke 1:2 (0:1) (Osako 80 -- Harit 43, Raman 53)

18.30 Lajpcig - Keln

Nedelja:

15.30 Augsburg - Herta 18.00 Hofenhajm - Majnc

Petak:

Borusija (D) - Paderborn 3:3 (0:3) (Sančo 47, Vitsel 84, Rojs 90+3 - Mamba 5, 37, Holtman 43)