VEČE MODRIĆEVE INSPIRACIJE: Real na krilima Hrvata okrenuo Sosijedad, Barsa srušila Leganes!
FK Barselona, Foto: AP/Hassan Ammar

Primera, 14. kolo

I Real i Barselona su bili sigurni u subotnjim mečevima

Fudbaleri Real Madrida su slavili protiv Sosijedada zahvaljujući inspiraciji Luke Modrića.

Iako su gosti od 2. minuta poveli sa 1:0 golom Vilijana Hosea, izabranici Zinedina Zidana su preokrenuli i slavili trijumf.

Benzema je na asistenciju Modrića poravnao na 1:1, da bi Valverde ponovo na asistenciju Modrića u 47. preokrenuo na 2:1.

Tačku na trijumf stavio je upravo Modrić golom u 74. minutu. Luka Jović nije ulazio u igru.

Real se tako izjednačio sa Barselonom na prvom mestu sa 28 bodova, dok je Sosijedad na petoj poziciji sa 23 boda.

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima Leganes sa 2:1, u utakmici 14. kola španske Primere.

Leganes je poveo u 12. minutu golom Jusefa En Nesirija, ali je Barselona u drugom poluvremenu preokrenula rezultat.

Prvo je Luis Suarez u 53. minutu izjednačio na 1:1, da bi pobedu Barseloni doneo Arturo Vidal u 79. minutu.

Barselona je prva na tabeli Primere sa 28 bodova, dok je Leganes poslednji sa samo šest osvojenih bodova.