Tadić dvostruki strelac, Matić asistent, Njukasl stigao zaostatak protiv Liverpula! (VIDEO)

Srpski dan u Premijer ligi

Dušan Tadić bio je dvostruki strelac za Sautempton, dok je Nemanja Matić bio asistent u dresu Čelsija
Objavljeno: 19:56h

Srpski fudbaleri imali su zapažene role u popodnevnim mečevima subotnjeg programa utakmica 35. kola Premijer lige. Dušan Tadić bio je dvostruki strelac za Sautempton, dok je Nemanja Matić bio asistent u dresu Čelsija. I Siti ima svog Rašforda: Biser Građana razmontirao Stouk na veliki jubilej kluba! (VIDEO) Ali, krenimo redom... Fudbaleri Njukasla, za koje je od 75. minuta igrao i napadač Srbije Aleksandar Mitrović, uspeli su da osvoje bod protiv Liverpula, pošto su odigrali nerešeno - 2:2, iako su na poluvremenu gubili sa 2:0. Liverpul je poveo već u drugom minutu golom Danijela Staridža, a na 2:0 povisio je Adam Lalana u 30. Posle prvih 45 minuta delovalo je da će ekipa Jirgena Klopa lako doći do pobede, ali je Njukasl uspeo da stigne do izjednačenja i osvoji jako bitan bod u borbi za opstanak. "Svrake" su smanjile preko Papisa Sisea u 48. minutu, a izjednačenje je doneo Džek Kolbek u 66. Liverpul posle 34 utakmice zauzima sedmo mesto sa 55 bodova, dok je Njukasl nakon 35 mečeva pretposlednji, 19. sa 30, jednim manje od prve ekipe van zone ispadanja - Noriča.

Čelsi je na gostovanju protiv Bornmuta pobedio s 4:1, te tako prekinuo niz od dva uzastopna poraza. Golove za "plavce" postigli su Pedro u petom, Eden Azar u 34. i prvom minutu sudijske nadoknade vremena drugog poluvremena na asistenciju Matića i Vilijan u 71. minutu. Jedini gol za Bornmut postigao je Tomi Elfik u 36. minutu. Čelsi nakon 34 utakmice ima 47 bodova i zauzima deveto mesto, dok je Bornmut 13. sa 41. Sautempton je na gostovanju protiv Aston Vile, koja je još ranije ispala iz Premijer lige, trijumfovao sa 4:2, te tako ostao u trci za plasman u Ligu Evrope.
Ekipa Ronalda Kumana povela je golom Šejna Longa u 15. minutu, da bi srpski fudbaler Dušan Tadić u 39. duplirao na 2:0. Aston Vila je golom Ešlija Vestvuda u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena smanjila zaostatak, ali je Tadić svojim drugim golom u 71. ponovo doveo Sautempton do dva gola prednosti. Vestvud je u 85. minutu smanjio na 2:3, da bi konačnih 4:2 za Sautempton postavio Mane u sudijskoj nadoknadi vremena. Premijer liga, 35. kolo: Subota Mančester Siti - Stouk 4:0 (Fernando 35, Aguero 43, Iheanaćo 64, 74) Aston Vila - Sautempton 2:4 (Vestvud 45+1, 85 - Long 15, Tadić 39, 71, Mane 90+4) Bornmut - Čelsi 1:4 (Elpik 36 - Pedro 5, Azar 34, 90+1, Vilijan 71) Liverpul - Njukasl 2:2 (Staridž 2, Lalana 30 - Sise 48, Kolbak 66) Nedelja Sanderlend - Arsenal 15.05 Lester - Svonsi 17.15 Ponedeljak Totenhem - VBA 21.00