LUDA NOĆ U EVROPI: Englezi sedmicom isprašili Crnogorce, Češka ugasila tzv. Kosovo, Francuzi i Turci idu na EURO!
Fudbalska reprezentacija Engleske, Foto: EPA/Neil Hall

KVALIFIKACIJE ZA EP

Kakvo veče je iza nas!

Fudbalska reprezentacija Turske obezbedila je plasman na Evropsko prvenstvo 2020 pošto je odigrala nerešeno sa Islandom 0:0.

Turska je na drugom mestu Grupe H sa 20 nedostižnih bodova i slavlje može da krene, a Ostrvljani će spas morati da traže kroz baraž Lige nacija.

Francuska je slavila posle problema i preokreta nad Moldavijom u Parizu sa 2:1 i takođe prošla dalje.

Gosti su golom Rate došli do prednosti već u devetom minutu, a Rafa Varan je izjednačio u 35. minutu. Tačku na "i" stavio je Olivije Žiru u 79. minutu.

Petlovi su na prvom mestu u grupi H.

U trećem meču u ovoj grupi Albanija i Andora su odigrale 2:2.

Grupa H Turska - Island 0:0

Francuska - Moldavija 2:1 (1:1) (Varan 35, Žiru 75. penal - Raca 9)

Albanija - Andora 2:2 (1:1) (Balaj 6, Manaj 55 - Martinez 18, 48)

Engleska je u svom 1000. meču razmontirala Crnu Goru sa čak 7:0!

Hari Kejn je postigao het-trik, a u strelce su se upisivali i Ben Čilvel, Aleks Okslejd Čembrlen, Markus Rašford i Tami Abraham. Pogodio je i Šofranac svoju mrežu u 66. minutu. EURO je rezervisan.

Prava drama je viđena u Plzenju. Selekcija tzv. Kosova je imala vođstvo od 50. minuta kada je pogodio Nuhiju, ali Kral u 71. i Čelustka u 79. su doneli radost Česima i drugu poziciju. Kako stvari stoje tzv. Kosovo će morati da traži plasman kroz baraž Lige nacija.

Grupa A Engleska - Crna Gora 7:0 (5:0) (Okslejd Čemberlen 11, Kejn 19, 24, 37, Rašford 30, Šofranac 66. autogol, Abraham 84)

Češka - Kosovo 2:1 (0:0) (Kral 71, Čelustka 79 - Nuhiju 50)

Grupa B

Srbija - Luksemburg 3:2 (2:0) (Mitrović 11, 43, Radonjić 70 - Rodrigez 54, Turpel 75)

Portugalija - Litvanija 6:0 (2:0) (Ronaldon 7 penal, 22, 65, Pici 52, Pasijensija 56, Silva 63)