KRATKO JE TRAJALA INTEROVA SREĆA: Juventus slomio Milanov otpor i vratio se na prvo mesto! Dao ga Sergej za Lacio!
Slavlje igrača Juventusa, Foto: EPA/Alessandro Di Marco

SERIJA A, 12. KOLO

Na meču u Torinu, Mauricio Sari je uradio nešto što ne bi možda niko - izveo Kristijana Ronalda pri rezultatu 0:0 u 55. minutu i uveo Paula Dibalu koji je posle postigao pobedonosni gol

Juventus je uspeo da se vrati na prvo mesto Serije A posle 12 odigranih kola.

U Torinu je pao Milan, rezultatom 1:0 (0:0), iako su se Rosoneri više nego dobro držali.

I to sve do 77. minuta, kada je igrač koji je zamenio povređenog Kristijana Ronalda, vidno iznerviranog zbog toga, u 55. minutu, Paulo Dibala, bio čovek odluke.

Pogledajte i gol:

Na ovaj način, Juve koji je jedva probio bedem Stefana Piolija, ponovo je zaseo na čelo italijanskog fudbala, pošto sada opet ima bod više od Intera, koji je dan ranije slavio nad Veronom posle preokreta i zaostatka od 0:1 na Đuzepe Meaca stadionu.

U ranijim utakmicama odigranim ove nedelje, bilo je poprilično interesantno, posebno za Sergeja.

Sergej Milinković Savić
Sergej Milinković Savić foto: EPA/ Riccardo Antimain

Fudbaleri Lacija pobedili su danas Leće sa 4:2, u 12. kolu italijanske Serije A. Strelac za Nebeskoplave bio je srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić.

On je dao gol u 62. minutu, kome je doneo prednost svom timu od 2:1. Lacio je treći na tabeli sa 24 boda. Leče ima 10 i na 16. je mestu.

Utakmice Sampdorija - Atalanta i Udineze - Spal završene su nerešeno bez golova.

U četvrtom meču dana, Parma je slavila nad Romom sa 2:0, a strelci su bili Sprocati u 68. minutu i Kornelijus u sam smiraj meča, trećem minutu sudijske nadoknade.

Serija A, 12. kolo:

Subota

Breša – Torino 0:4 (0:2) (Beloti 17 penal, 26 penal, Berangur 75, 81)

Inter – Verona 2:1 (0:1) (Vesino 65, Barela 83 – Vere 19. penal)

Napoli – Đenova 0:0

Nedelja Kaljari – Fiorentina 5:2 (3:0) (Rog 17, Pisakane 26, Simeone 34, Žoao Pedro 54, Najngolan 65 – Vlahovic 75, 87)

Lacio – Leće 4:2 (1:1) (Korea 30, 80, Milinković-Savić 62, Imobile 77 (pen) – Lapadula 40, La Mantija 85)

Sampdorija – Atalanta 0:0

Udineze – SPAL 0:0

Parma – Roma 2:0 (0:0) (Sprocati 68, Kornelijus 90+3)