POBEDA ZA ISAIJU: Partizan zgazio Inđiju i smanjio prednost u odnosu na Zvezdu!
Fudbaleri Partizana, Foto: Starsport©

superliga srbije, 16. kolo

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 18:34h

Fudbaleri Partizana savladali su Inđiju u 16. kolu Superlige Srbije rezultatom 3:0.

Utakmica u Humskoj je počela minutom ćutanja zbog smrti mladog Isaije Pantića, sina novinara TV Partizana, Željka Pantića, koji je danas napustio ovaj svet usled teške bolesti.

Kada je reč o meču, crno-beli su već u 17. minutu, kada je Tošić odličnu akciju svog tima pretvorio u gol. Nastavak prvog dela igre bio je prilično nezanimljiv, pa je Partizan na odmor otišao sa minimalnom prednošću.

1 / 6 Foto: Printskrin

Partizan je furiozno otvorio drugo poluvreme i već u 53. minutu vodio je sa 3:0. Prvo je šćekić pogodio posle korenera Tošića, da bi ubrzo Takuma Asano pogodio sa bele tačke. Zanimljvo da je danas 25. rođendan, tako da nije mogao da amisli bolji rođendanski poklon.

Jedan od detalja koji je obeležio drugo poluvreme je povreda Aleksandra Šćekiča, koga, ako je verovati prvim procenama, čeka duga pauza.

Parni valjak se sada nalazi na - 8 u odnosu na Crvenu zvezdu, koja je danas remizirala sa Javorom - 1:1.

TSC i Voždovac su odigrali bez pobednika - 2:2, pa je tako ekipa iz Bačke Topole sada na minus tri u odnosu na crno-bele.

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu:

80. minut - Tempo utakmice je opao i čeka se kraj meča, pošto je ovde sve rešeno.

65. minut - Velika šansa za crno-bele, prvo je Suma pogodio stativu iz kornera, da bi usledio dobar šut Tošića koji brani Preković.

60. minut - Povredio se Aleksandar Šćekić i hitno je iznesen sa terena, a umesto njega je na terenu Lazar Pavlović.

53. minut - GOOL: Takuma Asano je siguran sa bele tačke. Deluje da je ovde sve rešeno. Japanac je danas napunio 25 godina, tako da nije mogao da zamisli bolji rođendanski poklon.

52. minut - Penal za Partizan. Asano je srušen u kazneonom prostoru.

50. minut - GOOL: Aleksandar Šćekić duplira prednost crno-belih posle korenra Tošića.

46. minut - Nastavljena je utakmica u Humskoj.

Poluvreme: Partizan - Inđija 1:0

Gledali smo prilično siromašnu utakmicu bez mnogo šansi.

45. minut - Utakmica će biti produžena pet minuta.

33. minut - Meč je nastavljen.

28. minut - Prekid u Humskoj. Sudija Milan Ilić je zaustavio meč zbog prozivki Grobara na račun Slaviše Kokeze. Arbitar je povukao igrače sa terena dok ne prestanu povici sa tribina.

17. minut - GOOOL: Partizan vodi 1:0. Kombinovali su crno-beli na malom prostoru, a Tošić je lepu akciju krunisao golom.

5. minut - Prečka za crno-bele. Šćekić je pogodio okvir gola nakon kornera.

1 / 2 Foto: Starsport©

16:30 - Meč će početi minutom ćutanja zbog smrti Isaije Pantića!

SASTAVI

Partizan: Kljajić – Lutovac, Ostojić, S. Pavlović, Brežančić – Zdjelar, Šćekić – Tošić, Suma, Asano – Sadik

Inđija: Preković – Dimitrijević, Rogač, Vidić, M. Ilić, Josović, – M. Janjić – Jovanović, Bjeličić, Milosavljev – Bastajić