MAGIČNI LEO MESI! Real izbušio Dmitrovića, Valensija ugasila hit Primere, Alaves neumoljiv na svom stadionu!
Real Madrid, Foto: EPA/Fernando Villar

LA LIGA, 13. kolo

Slepi miševi rešili sve u drugom poluvremenu

Fudbaleri Valensije pobedili su danas na svom terenu Granadu sa 2:0, u utakmici 13. kola španskog prvenstva.

Valensija je povela u 74. minutu golom Danijela Vasa, a konačan rezultat postavio je Feran Tores golom u sedmom minutu nadoknade vremena. Granada je pretrepla treći uzastopni poraz, ukupno peti u prvenstvu i šesta je na tabeli sa 20 bodova, koliko ima i sedmoplasirana Valensija, posle dve uzastopne pobede.

Fudbaleri Alavesa pobedili su danas na svom terenu Valjadolid sa 3:0.

Golove za Alaves postigli su Hoselu u 26, Tomas Pina u 32. i Lukas Peres u 75. minutu iz penala.

Alaves je upisao četvrtu pobedu od početka šampionata i trenutno je 15. na tabeli sa 15 bodova, dok je Valjadolid 13. sa dva boda više. Fudbaleri Alavesa u narednom kolu Primere gostuju Eibaru, a Valjadolid dočekuje Sevilju.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na gostujućem terenu Eibar sa 4:0, u utakmici 13. kola španskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Real je poveo u 17. minutu golom Karima Benzeme, a drugi gol postigao je Serhio Ramos iz penala, u 20. minutu. Posle novog penala za Real, treći gol postigao je Benzema, u 29. minutu, a konačan rezultat postavio je Federiko Valverde u 61. minutu.

Ekipa Zinedina Zidana ima sedam pobeda i prva je na tabeli sa 25 bodova, ali iz 12 utakmica. Drugoplasirani Real Sosijedad odigrao je meč više i ima 23 boda.

Eibar je pretrpeo šesti poraz i zauzima 15. mesto na tabeli sa 15 bodova.

A Leo Mesi je još jednom pokazao kakva je igračina!

Barsa je slavila nad Seltom sa 4:1, a upravo je Argentinac bio najzaslužniji.

On je prvo u 23. minutu pogodio sa bele tačke, a potom je skrivio prekršaj posle kojeg je Olaza postigao evrogol.

Samo četiri minuta kasnije odgovorio je istom merom, a početkom drugog poluvremena je pogodio ponovo iz slobodnjaka.

Konačan rezultat postavio je Serhio Buskets u 85. minutu.

Subota Alaves – Valjadolid 3:0 (2:0) (Žoselu 26, Pina 32, Perez 75 penal)

Valensija – Granada 2:0 (0:0)