SUPERLIGA: Kiks Čukaričkog, trijumf TSC-a nad Radničkim, ali svi pričaju o onome što se desilo u Inđiji!
Superliga Srbije, Foto: Pixabay / Espreso ilustracija

superliga, 15. kolo

U Inđiji će ponovo imati razlog da budu besni

Fudbaleri TSC-a pobedili su Radnički kao domaćini sa 2:0, u 15. kolu Super ligeSrbije.

Strelac na stadionu u Senti bio je Nenad Lukić.

TSC je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede. Sada ima 28 bodova i zauzima peto mesto na tabeli srpskog prvenstva.

Radnički ima dva vezana poraza i sedmi je sa 25 bodova.

Drugoplasirani Čukarički, koji je u prošlom kolu pobedio Partizan, nije uspeo da savlada poslednjeplasiranu Mačvu u Šapcu.

Bilo je 0:0, a istim rezultatom je završena i utakmica između Rada i Mladosti iz Lučana na Banjici.

Spartak je sa 1:0 pobedio Napredak u Kruševcu, dok su Radnik i Voždovac u Surdulici igrali 2:2.

A u Inđiji će ponovo imati razlog da budu besni!

Cele sezone im se dešavaju neverovatne stvari sa sudijskim odlukama, a sada je tradicija nastavljena.

Javor je slavio sa 3:2, a imao je dva igrača više.

Momci iz Ivanjce poveli su u 31. minutu golom Marka Kolakovića, ali tim iz Srema preokreće golovima u 47. i 49. minutu. Pogodio je Rajevac, a potom je autogol dao Aleksa Amanović.

Od sredine drugog poluvremena Inđija ostaje sa dva igrača manje - prvo je u 63. isključen Dimitrov, a posle njega i Bosančić.

Sve to koristi Javor i golovima u 80. i 90. minutu preokreće situaciju.

Linglong Superliga Srbije, 15. kolo:

Nedelja: Inđija - Javor 2:3 (0:1) (Rajevac 47, Amanović 49 ag. - Kolaković 31, Petković 80, 90p) TSC - Radnički Niš 2:0 (0:0) (Lukić 47, 80) Mačva - Čukarički 0:0 Napredak - Spartak 0:1 (0:1) (Šormaz 28) Rad - Mladost 0:0 Radnik - Voždovac 2:2 (0:0) (Stanisavljević 86, Pavlov 90+3 - Mašović 48, 72)

Subota: Partizan - Vojvodina 4:0 (2:0) (Natho 30p, 43, Zdjelar 48, Sadik 69) Proleter - Crvena zvezda 0:2 (0:0) (Garsija 59, Boaći 82)