SJAJNO VEČE U LIGA KUPU: Premijerligaši sigurni, Kolčester živi san!
Pep Gvardiola, Foto: AP

liga kup engleske

Kolčester je ostvario veliki uspeh plasmanom u četvrtifinale

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Sautempton sa 3:1 u osmini finala Liga kupa.

Građane je do pobede predvodio Kun Aguero sa dva gola u 38. i 56. minutu, dok je mrežu gostiju načeo Otamendi u 20. minutu.

Jedini strelac za Sautempton bio je Stivens u 75. minutu.

Everton je takođe bio uspešan i minimalnim rezultatom savladao je Votford sa 1:0. Pobedonosni gol za postigao je Holgejt u 72. minutu.

Lester je na gostovanju protiv Burtona slavio sa 2:1, a do trijumfa predvodili su ga je Iheanačo i Tilemans golovima sedmom i 20. minutu.

Kolčester je ostvario veliki uspeh plasmanom u četvrtifinale. Oni su na gostovanju protiv Kraulija slavili rezultatom 3:1.

Golove za goste postigli su Noris, Lujambula i Gambin, dok je jedini strelac za domaćina bio Bulman.

Liga kup, 1/8:

Burton – Lester 1:2 (0:1) Krauli – Kolčester 1:3 (1:1) Everton – Votford 1:0 (0:0) M. Siti – Sautempton 3:1 (2:0) Oksford – Sanderlend 1:1 (1:0)