ONI SU NA VRHU BUNDESLIGE: Upoznajte momke koji žive svoj san! Kostić i ekipa im nisu mogli ništa
Menhengladbah je na vrhu, Foto: EPA

Bundesliga, 9. kolo

Menhengladbah na liderskoj poziciji Bundeslige

Utakmicama u Volfsburgu i Menhengadbahu okončano je deveto kolo nemačke Bundeslige.

“Vukovi“ su mogli da, bar za kratko, budu usamljeni na čelu tabele. Za to im je trebao trijumf nad Augzburgom, ali do njega nisu došli. Volfsburg nije igrao dobro, ali je u 84. minutu postigao gol koji je, posle asistencije iz VAR sobe, poništen zbog ofsajda. Volfsburg je i dalje jedini tim bez poraza u Bundesligi, ali je pao na 4. poziciju, dok je Augzburg ostao u zoni ispadanja.

Mnogo zanimljivije bilo je u Menhengladbahu gde je gostovao Ajntraht iz Frankfurta. Lider prvenstva je stekao dva gola prednosti u prvih 45 minuta, a strelci su bili Tiram i Vend. Mladom Francuzu gol je pripremio Embolo, a Vend je iskoristio smušenost odbrane gostiju.

Tim iz Frankfurta smanjio je preko da Koste, posle sat vremena igre, ali je Elvedi, glavom, na centaršut Beneša, ponovo doneo dva gola tazlike. Hintereger je nakon kornera smanjio na 3:2, desetak minuta pre kraja, ali “orlovi“ nisu imali snage za barem izjednačenje, već je Zakarija iskoristio kontranapad i postavio konačnih Borusija – Ajntraht 4:2.

Petak

Majnc – Keln 3:1 (1:1) (Boetius 21, Kvaison 57, Oztunali 82 – Terode 14)

Subota

Bajern - Union Berlin 2:1 (1:0) (Pavar 13, Levandovski 53 - Polter 86 p)

Frajburg - RB Lajpcig 2:1 (1:0) (Hofler 45, Petersen 90 – Klosterman 92)

Herta - Hofenhajm 2:3 (0:2) (Lukebakio 55, Kalu 69 - Lokadija 33, Kramarić 38, Hubner 79)

Paderborn - Fortuna Diseldorf 2:0 (1:0) (Sabiri 43, Šenlau 64)

Šalke – Borusija Dortmund 0:0

Bajer Leverkuzen – Verder 2:2 (1:1) (Toprak 4 autogol, Alario 58 – Rašica 40, Klasen 48)

Nedelja

Volfzburg – Augzburg 0:0

Borusija Menhengladbah – Ajntraht 4:2 (2:0) (Tiram 28, Vendt 45+2, Elvedi 75, Zakarija 85 - da Kosta 59, Hintereger 79)