GVARDIOLA SRUŠIO DMITROVIĆA I EIBAR: Atletiko je ozbiljan takmac za titulu, Leganes konačno do prve pobede!
Marko Dmitrović, Foto: EPA/Juan Herrero

Primera, 10. kolo

Objavljeno: 22:59h

Fudbaleri Valjadolida pobedili su danas na svom terenu Eibar sa 2:0, u utakmici desetog kola španske Primere.

Golove za pobednički tim postigli su Serhio Gvardiola (nema nikakve veze sa Pepom) u desetom i Mohamed Salisu u 39. minutu. Marko Dmitrović na golu gostiju je kod oba pogotka bio nemoćan.

Valjadolid je zabeležio treću pobedu u sezoni i trenutno je osmi na tabeli sa 14 bodova, dok je Eibar na 16. poziciji sa devet bodova.

Fudbaleri Valjadolida u narednom kolu Primere gostuju Barseloni, dok Eibar dočekuje Viljareal.

U prvom meču dana, Leganes je slavio nad Majorkom sa 1:0 upisavši prvu pobedu u prvenstvu od početka sezone.

U poslednjoj utakmici dana, Atletiko Madrid je sa 2:0 (1:0) slavio nad Atletik Bilbaom i tako se izjednačio sa Barselonom na prvom mestu liste strelaca, uz utakmicu manje od Katalonaca.

U 28. minutu, prvi gol u sezoni dao je Saul Nigez, da bi konačan rezultat postavio Alvaro Morata sredinom drugog poluvremena.

Inače, Jan Oblak je odbranio 18 od poslednjih 19 šuteva ka svom golu, pa je sa sedam mečeva bez primljenog gola odmah iza Predraga Rajkovića iz francuskog Remsa, sa osam takvih utakmica.

Primera, 10. kolo:

Petak

Viljareal – Alaves 4:1 (1:0) (Ekambi 13, 65, Moreno 84, Ontiveros 90+1 – Perez 50)