LE: Sumorno veče za Srbe - niko nije postigao gol, ni asistirao!
Liga Evrope, Foto: Dado Đilas

le, 3. kolo

Odigrani su svi mečevi 3. kola Lige Evrope

Odigrani su svi mečevi 3. kola Lige Evrope.

Viđena su 24 gola, a na terenima širom "starog kontinenta" bilo je srpskih fudbalera, međutim, nijedan od njih sedmorice nije uspeo da postigne postigne pogodak ili zabeleži asistenciju.

Gimaraeš je bio blizu iznenađenja na "Emirejtsu" pošto je tek u nadoknadi vremena poražen od Arsenala (2:3), dok je mali derbi između Seltika i Lacija pripao škotskom šampionu (2:1).

Šampion Švajcarske je pobedio Fejnord sa 2:0, a oba puta golovi su postignuti sa bele tačke. strelci su bili Asale i Nsame.

Frankfurt je stigao do šest bodova i drugog mesta u grupi F pošto su večeras savladali Standard golovima Abraham i Hinteregera, poraz Belgijancima ublažuje Amalah golom u 82. minutu. Kostić je odigrao 83 minuta, Gaćinović 75, dok Joveljić nije ulazio sa klupe.

U drugoj utakmici grupe Porto i Rendžers su podelili bodove. Sve je rešeno u finišu prvog poluvremena Dijaz je doveo “zmajeve“ u vođstvo, a ubrzo je izjednačio Morelos.

Slovan je dobio prvo poluvreme protiv Vilverhemptona, ali su “vukovi“ u nastavku preokrenuli i stigli do drugog trijumfa.

Isti rezultat bio je u Istanbulu gde je Braga pobedila Bešiktaš. Kod rezultata 1:1 Adem Ljajić je promašio penal za domaćina.

Roma je večeras propustila priliku da otpiše Mehengladbah iz borbe za plasman u nokaut fazu takmičenja (1:1).

Borusija je do velikog boda stigla u trećem minutu nadoknade, golom Štindla iz penala, nakon više nego diskutabilnog prekršaja Smolinga.