KUP SRBIJE: Favoriti prošli u četvrtfinale, OFK Beograd zaustavljen pred svojim navijačima!
Pehar namenjen pobedniku Kupa, Foto: Starsport©

kup srbije, osmina finala

Odigrana su četiri meča osmine finala Kupa Srbije u fudbalu.

Među osam najboljih plasirali su se ekipe Čukaričkog, Radničkog, Inđije i Radnika.

Na meču u Zemunu, Teleoptik je ugostio Čukarički i skupo prodao kožu protiv ekipe iz vrha Superlige iako je poražen - 0:1.

"Brđani" su ipak na kraju slavili golom Luke Stojanovića u 34. minutu, dok popularni "optičari" nisu ostavili loš utisak uprkos ispadanju iz najmasovnijeg takmičenja u Srbiji.

Čukarički je slavio protiv Teleoptika
Čukarički je slavio protiv Teleoptika foto: Starsport©

Na Čairu je Radnički ugostio Bačku i u finišu ipak uspeo da stigne do četvrtfinala - 2:0.

Golove za tim sa Nišave postigli su Dušan Pantelić u 74. minutu i veteran Đilas tri minuta kasnije.

Praznik fudbala viđen je na Karaburmi gde je OFK Beograd odmerio snage sa Radnikom iz Surdulice - 1:2.

Poveli su gosti golom Damjanovića, izjednačio je Veličković u finišu prvog poluvremena, da bi tačku na ovaj meč stavio Milan Makarić pogotkom u 78. minutu i odveo svoj tim u naredno kolo.

Stadion OFK Beograda
Stadion OFK Beograda foto: Starsport©

U vojvođanskom derbiju, Inđija je na svom stadionu odmerila snage sa Proleterom i pobedila rezultatom 2:1.

Nakon Radničkog, Radnika, Inđije i Čukaričkog plasman među osam najboljih izborili su Vojvodina i Mladost iz Lučana.

Vojvodina nije imala težak posao protiv Sinđelića - 4:0.

U 5. minutu je Korhovoj savladao svog golmana i doveo Novosađane u vođstvo. Nakon faula nad Neškovićem dosuđen je penal za Vojvodinu u 35. minutu, a precizan sa bele tačke bio je Zukić.

U 56. minutu bilo je već 3:0. Kokir je uposlio Nikolića, ovaj petom ostavio loptu Zukiću koji je postigao svoj drugi gol na meču. Zukić je bio akter i kod četvrtog gola, izveo je korner u 81. minutu, a Đurić je glavom sproveo loptu u mrežu.

U Lučanima su odlučivali penali, pošto je nakon regularnog toka bilo nerešeno - 1:1

Sinđić je doveo Mladost u vođstvo u prvom poluvremenu, a izjednačio je Galić petnaestak minuta pre kraja.

Posle pet serija penala Mladost je prošla u četvrtfinale, a odlučio je samo jedan promašaj gostiju.

Mečevi između Crvene zvezde i Mačve, kao i Partizana protiv Spartaka su odloženi zbog obaveze "večitih" u evropskim takmičenjima.

KUP SRBIJE, OSMINA FINALA

Inđija - Proleter 2:1 (2:0) OFK Beograd - Radnik 1:2 (1:1) (Veličković 41. - Damnjanović 21., Makarić 78.)

Radnički Niš - Bačka 2:0 (0:0) (Pantelić 74., Đilas 77.)

Teleoptik - Čukarički 0:1 (0:0) (Stojanović 34 penal)

Vojvodina - Sinđelić 4:0 (2:0) (Korhovoj 5’pen, Zukić 35 penal, 56′, Đurić 81)

Mladost - TSC 1:1 (1:0) pen. 5:4 (Sinđić 31′ - Galić 74)